16 YAŞINDA BURUN ESTETİĞİ OLANLAR

16 YAŞINDA BURUN ESTETİĞİ OLANLAR

16 yaşında burun estetiği olanlar var mı diye merak ediyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Burun ameliyatları zorunlu olarak bir sağlık sorununun giderilmesi için yapılır. Bazen burunda mevcut kemik eğrilikleri çeşitli üst solunum yolu hastalıklarına sebep olur. Bunun hastada ciddi rahatsızlık yaratması halinde ve başka bir tedavi de yoksa hastanın yaşı dikkate alınmaksızın ivedilikle ameliyat edilir. Bu ameliyat esnasında burundaki estetik görünümde de düzeltmeler yapılması mümkündür.

Genel olarak hastanın sağlık durumunda herhangi bir engel yoksa her yaşta burun estetiği yapılabilir. Ancak burun estetiği ameliyatı için doktorların önerdiği alt yaş sınırı 18’dir. Çünkü insanların kemiklerinin gelişmesi ve büyüme 18 yaşına kadar devam eder. Bu yaşa kadar yüz ve burnun kemik ve kıkırdak yapısında değişiklikler meydana gelmeye devam ettiği için, 18 yaşından önce burun estetiği ameliyatı yapılması halinde bir süre sonra ameliyat edilen burunda şekil bozuklukları yaşanması mümkündür.

16 yaşında burun estetiği olanlar, devam eden kemik gelişmesi sebebiyle birkaç sene sonra burundan kaynaklanan sağlık sorunları yaşayabilirler. Diğer yandan yüzün kemik yapısına uygun burnun bulunması için de 18 yaşının beklenmesi daha doğru olacaktır. Gelişmenin tamamlanması ve yüzün kalıcı şeklini almasından sonra yüze en uygun burun şeklinin belirlenerek uygulanması gerekir.

16 yaşında burun estetiği olanlar, bazı durumlarda burunda çökme de yaşayabilirler. Bu da yine devam eden kemik gelişimi sebebiyle ortaya çıkan bir durumdur. Çünkü ameliyat esnasında bazı kemik ve kıkırdak bölgeleri çıkarılmaktadır. Bu da yüzde gelişim bozukluklarına ve bir süre sonra çok daha çirkin bir görünüme sebep olur. Bu sebeple burun estetiği yaptırmak isteyenlerin en az 18 yaşına kadar beklemeleri daha doğru olacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ               Acıbadem burun estetiği ameliyatları konusunda, uzman doktorları, donanımlı laboratuvar ve ameliyathaneleri, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir