16 YAŞINDA BURUN ESTETİĞİ

16 YAŞINDA BURUN ESTETİĞİ

            16 yaşında burun estetiği, estetik cerrahlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Bir gencin iskelet sisteminin gelişimi en erken 18 yaşında tamamlanır. Bu yüzden hala iskelet yani kemikleri gelişmeye devam eden birine burun gibi önemli ve hassas bir organ üzerinde estetik ameliyat yapmak hem risklidir hem de etik değildir.

Sağlık sorunları yaratması sebebiyle yapılan zorunlu burun ameliyatları dışında bir insanın burun estetiği yaptırması için tıp otoriteleri tarafından kabul edilen yaş en erken 18’dir. Ancak bu daha erken yaşlarda burun estetiği ameliyatı yapılamaz anlamına gelmemektedir. Normalde kronik ve önemli sağlık sorunu olmayan herkes her yaşta burun estetiği ameliyatı olabilir. Doktorların 18 yaşından önce burun estetiği tavsiye etmemelerinin sebebi, kişinin gelişiminin devam edeceğini ve bir süre sonra burunda çökme veya kemiklerin gelişmeye devam etmesinden kaynaklanacak başkaca sorunların görüleceğini bilmeleridir.

Gençler için dış görünüşleri çok önemlidir. Özellikle ergenlikle başlayan fiziki değişimle gençler vücutlarının bazı yerlerini beğenmemeye başlar. Gençlerin vücutlarında en fazla şikayetçi oldukları yer ise genellikle burunlarıdır. Çünkü ergenliğe girdikten sonra yüzde ilk değişmeye başlayan organ burundur. Yüzün diğer kısımlarındaki değişim burunla beraber başlamakla birlikte, gelişim süreçleri burundan sonra sona erer. Bu dönemde gençler burunlarının yüzlerine yakışmadığını ve çok dikkat çektiğini düşünebilirler.

16 yaşında burun estetiği yaptırmak isteyen gençlerin asıl sorunu bu fiziki değişime sabır göstermemeleridir. Ancak 18 yaşından sonra hem yüzün hem de burnun gelişimi tamamlanmış olacağından, yüzün son haline en uygun burun şeklini belirlemek daha doğrudur.

16 yaşında burun estetiği olmak isteyen gençlerin bu konuda çok ciddi bir araştırma yapmaları, işin uzmanı bir doktorun görüşünü almaları ve 18 yaşını tamamlamalarını tavsiye ederiz.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ               Acıbadem burun estetiği ameliyatları konusunda, uzman doktorları, donanımlı laboratuvar ve ameliyathaneleri, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir