17 YAŞINDA BURUN ESTETİĞİ OLUR MU?

17 YAŞINDA BURUN ESTETİĞİ OLUR MU?

          17 yaşında burun estetiği olur mu diye merak ederek internette araştırma yapan veya estetik doktorlarına müracaat eden çok sayıda genç var. Ergenlikten çıkışla yetişkinliğe geçiş arasındaki en kritik yaş olan on yedi, gençlerin fiziki görünümleri ile en fazla ilgilendikleri, kendilerinde kusur bulmaya en yatkın oldukları dönemdir. En küçük sorunu hayatlarının en büyük problemiymiş gibi gören bu yaştaki gençler, özellikle burunlarındaki görünüş konusunda psikolojik düzeyde stres yaşarlar.

Yüzün en göz çarpan ve anlam kazandıran organı olan burundaki anatomik değişiklikler ergenliğe girme ile başlar. Ve burun yüzün diğer bölgelerine göre daha kısa zamanda değişir. Bu da gençlerin en fazla burunlarını sorun yapmalarına sebep olur. Ailelerin de çoğu zaman çaresiz kalarak estetik operasyona razı oldukları bu durum aslında sağlıklı bir yaklaşım değildir. Çünkü bir insanın kemik yapısı 18 yaşını bitirene kadar gelişmeye devam eder.

Genel olarak burun ameliyatı olmak için herhangi bir alt yaş sınırı yoktur. Ancak bu durum estetik operasyonlar için geçerli değildir. Çok ciddi şekil bozuklukları ve solunum yolu hastalıklarına sebep olacak burun problemlerinde her yaşta ameliyat ve bu esnada estetik uygulama yapılması mümkündür. Ancak sadece estetik amaçlı operasyonlar için doktorlar 18 yaşın bitirilmesi gerektiği konusunda hemfikirdir. Birkaç estetik çeşidi dışında genel olarak tüm estetik operasyonlar için 18 yaşın bitirilmesi gereklidir. Bu sebeple 17 yaşında burun estetiği olur mu sorusuna doktorların hayır dediğini söylemek gerekir.

17 yaşında burun estetiği olur mu sorusuna en detaylı ve tatmin edici cevabı estetik cerrahlar verebilir. Eğer 18 yaşından küçükseniz ve burun estetiği olmak konusunda kararlı iseniz, mutlaka bir estetik doktoru ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ               Acıbadem burun estetiği ameliyatları konusunda, uzman doktorları, donanımlı laboratuvar ve ameliyathaneleri, …

Bir yorum

  1. Benim 18 yaşına girmeme 50 gün var ve ben burun da çok sıkıntı çekiyorum burun da şekil bozuklulugu ve nefes almakta sıkıntı çekiyorum bir deliği kapalı öbür deliği de çok nefes alamıyorum gece horlama ve boğaz kurulugu oluyor beni amaliyet ederler mi sizce ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir