18 YAŞ ALTI BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI

18 YAŞ ALTI BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI

18 yaş altı burun estetiği fiyatları, hastanın operasyonu ne amaçla yaptırdığına ve operasyonun içeriğine göre değişir.

İnsanların yetişkin olarak kabulü için 18 yaşını bitirmeleri gerekir. 18 yaş hem anatomik olarak gelişmenin tamamlandığı hem de hukuken tek başına kararlar alarak uygulanabilecek olan en erken yaştır. Bu yüzden bir gencin estetik operasyon yaptırmak istemesi halinde 18 yaşını doldurması gerekir. 18 yaşından küçük birinin kendi başına estetik müdahaleye karar vererek yaptırmak istemesi halinde talebi doktorlar tarafından reddedilmekte, özel durumlarda ise ailenin yazılı muvafakatname ve sorumluluk belgesi imzalaması istenmektedir.

Tıbbi olarak zorunlu operasyonlar haricinde 18 yaşından küçük birinin burnuna isteğe bağlı estetik operasyon yapılamaz. Ailenin muvafakati halinde dahi doktorların etik olarak bu ameliyatı yapmamaları gerekir. Çünkü insan kemik ve kıkırdaklarının büyümesi ve şekil değiştirmesi en erken 18 yaşına kadar devam etmektedir. Daha önce estetik amaçla yapılacak bir ameliyat hem kişinin kemik dokusunda hasara sebep olacak hem de kemik gelişmeye devam edeceği için  bir süre sonra ameliyat ile sağlanan sonuç kaybolacaktır.

Görsel olarak kişiyi toplumda küçük düşürecek ve bu sebeple psikolojik travma yaratan bir estetik sorun veya acil müdahale gerektiren bir durum olmadıkça 18 yaşından küçüklere burun estetiği yapılmamaktadır. Acil müdahale gerektiren veya kişide psikolojik sorunlara yol açan bir problemin varlığı halinde yapılacak operasyonda ise kemik gelişiminin devamı dikkate alınarak uygulama gerçekleştirilmelidir.

18 yaş altı burun estetiği fiyatları, yetişkinler için yapılacak burun estetiğinden farklı değildir. Bu yüzden 18 yaş altı burun estetiği fiyatları normal prosedüre göre hesaplanır. Hastanın yasal velisine operasyonun sonuçları ve riskleri hakkında bilgi aktarılarak yazılı muvafakati alınır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ               Acıbadem burun estetiği ameliyatları konusunda, uzman doktorları, donanımlı laboratuvar ve ameliyathaneleri, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir