18 YAŞINDA BURUN ESTETİĞİ

18 YAŞINDA BURUN ESTETİĞİ

           Uzmanlar 18 yaşında burun estetiği yaptırmakta herhangi bir sakınca olmadığı konusunda görüş birliği içindedir. Tıbbi zorunluluklar ve acil durumlar haricinde, estetik amaçlı burun ameliyatlarının 18 yaşından önce yaptırılmaması gerektiği, yaptırılması halinde istenmeyen neticelerin yaşanacağı doktorlar tarafından belirtilmektedir.

Ergenlik çağındaki gençlerin aniden değişen yüz hatları sebebiyle bunalıma girdikleri, sürekli vücutları yada yüzleri ile ilgili şikayetleri olduğu bilinir. Ancak insan vücudunun gelişmesi 18 ila 22 yaşlarına kadar devam eder. Bu yüzden burun estetiği konusunda acele etmek ve küçük yaşlarda burun estetiği yaptırmak, gelişmeye devam eden kemikler göz önünde bulundurulduğunda farklı ve istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Çökmeler, gelişmeye devam eden kemikler yüzünden görülen şekil bozuklukları gibi durumlarla karşılaşmamak için en erken 18 yaşında burun estetiği yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Ancak olağanüstü şekil bozuklukları veya kişinin sağlığına etkili burun sorunları sebebiyle 18 yaşından önce de burun ameliyatı yapılması mümkündür. Ancak bu ameliyatların estetik amaçlı olmayıp, tamamen tıbbi sebeplerle yapıldığı unutulmamalıdır. Kaldı ki bu tür ameliyatlarda öncelik kişinin sağlığıdır. Aynı ameliyatta estetik uygulama yapılsa dahi, kişinin gelişiminin devam ettiği süre içerisinde şekil bozukluklarının görülmesi ve yeniden bir ameliyata gereksinim duyulması mümkündür.

Bu yüzden burun estetiği yaptırmak isteyen gençlerin biraz sabır gösterip, 18 yaşını bitirmelerini beklemek en doğrusudur. Kişinin bu konuda çok ısrarcı olması halinde, aile genci uzman bir doktorla görüştürerek, neden 18 yaşında burun estetiği yaptırılmasının daha doğru olacağı ve daha erken yaşlardaki ameliyatların olumsuz sonuçları hakkında açıklama ve bilgilendirme sağlamalıdır. Bu, burnunu sorun haline getiren genç için daha ikna edici ve sağduyulu bir yaklaşım olacağı gibi gencin kendisiyle barışmasını da sağlayacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ

ACIBADEM BURUN ESTETİĞİ               Acıbadem burun estetiği ameliyatları konusunda, uzman doktorları, donanımlı laboratuvar ve ameliyathaneleri, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir