AMELİYATSIZ YÜZ GERME

AMELİYATSIZ YÜZ GERME

         Ameliyatsız yüz germe, gençleşmek isterken tıbbi operasyon geçirmek istemeyen hanımların sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir. Her tıbbi operasyon beraberinde çeşitli yan etkiler de doğurur. Genel yada lokal anestezi altında yapılan estetik operasyonlar bazı insanlarda alerjik veya tıbbi reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Diğer yandan ameliyat ile yapılan estetik işlemlerde hasta bir süre nekahat dönemi geçirmek zorunda olduğu için iş ve sosyal hayatı kesintiye uğramaktadır. Bu yüzden ameliyatsız yüz germe son yıllarda en popüler estetik operasyonların arasına girmiştir.

Ameliyatsız yüz germe;

  • Çeşitli biyolojik ve kimyasal içerikleri olan doku sıkılaştıran sıvı enjeksiyonlarıyla yani dolgu yöntemiyle,
  • Yüz mezoterapisi ile,
  • Ultrasound yöntemi ile cilt altına radyofrekans uygulanması ile,
  • Thermage CPT, ultherapy, vshape, clearlift gibi çeşitli tekniklerle,
  • İple yüz germe,

Gibi farklı tekniklerle gerçekleştirilebilen bir estetik yöntemdir.

Ameliyatsız yüz germe, özellikle yaş sebebiyle sıkılığını kaybetmiş, kırışıklıkların olduğu ve sarkmaların görüldüğü yüzlerde yüz ovalinin düzeltilmesi ve çizgilerin ortadan kaldırılması için uygulanan bir tekniktir. Hala çoğu kadın tarafından neşter kullanılarak yapılan yüz germe yöntemleri tercih edilse de pratik bir uygulama olması ve kısa sürede etkisini göstermesi sebebiyle yüz germe yöntemleri de gün geçtikçe daha çok tercih edilmeye başlamıştır.

Yaşın ilerlemesi, cildin nem kaybı, cildin sıkılığını sağlayan maddelerin vücut tarafından daha az üretilmesi ve yer çekimi gibi sebeplerle sarkma görülen yüzlerde rahatlıkla uygulanabilen ameliyatsız yüz germe; göz çevresi, orta yüz bölgesi, elmacık kemikleri ve şakaklar, çene çevresi gibi yüzün çeşitli alanlarına rahatlıkla uygulanabilmektedir. Gelişen teknoloji yaşlanma problemlerine ameliyata gerek kalmadan sunduğu alternatif yöntemlerle, kadınlar ve genç kalmak isteyen erkeklerin sarkma ve kırışmadan kaynaklı cilt problemlerine çözümler üretmeye devam ediyor.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

YÜZ GERME AMELİYATI

YÜZ GERME AMELİYATI

YÜZ GERME AMELİYATI Yüz germe ameliyatı, sarkma veya kırışma ile formunu kaybetmiş, estetik olarak kişiyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir