BACAK ESTETİĞİ

BACAK ESTETİĞİ

            Bacak estetiği, şekli bozuk veya kilo sebebiyle formunu kaybetmiş bacakları için gerçekleştirilen cerrahi yöntemdir.

Bacak estetiği gerektiren sorunlar; parantez bacak, X bacak, asimetrik bacak, ince yada kalın bacak gibi isimlere göre değerlendirilir. Bazı durumlarda bacağın belli bir bölgesindeki sorun sebebiyle estetik operasyon yapılması gerekir. Bilek yada diz kapağındaki sorunlarda da bacak estetiği yapılması mümkündür.

Bacaklardaki estetik sorunlar genetik faktörler, çeşitli hastalıklar, kemik yapısından kaynaklanan problemler ve kilo azlığı yada fazlalığı gibi sebeplerden kaynaklanır. Yapılacak uygulamada dikkat edilmesi gereken en önemli konu bacağın tüm vücut ile uyumlu bir şekle ve hacme kavuşturulmasıdır. Üst gövdesi daha kilolu olan bir kadına vücudu ile orantısızlık yaratacak incecik bacaklar yapılması hem estetik hem sağlık açısından doğru değildir. Hastanın genel görünümü ile orantılı bir uygulama gerekir. Diğer yandan kemik eğriliklerinin bacak estetiği ameliyatı ile giderilmesi mümkün değildir. Bu daha çok ortopedi branşının konusudur. Kaldı ki bu çok risklidir. Bu yüzden kemik eğriliğinden kaynaklanan bacak sorunlarında da yağ alma veya yağ enjekte etme şeklinde yapılan uygulamalar ile çözüm bulunmaktadır.

Bacak estetiği ameliyatında hastanın sorunlu bölgesi ile bu sorunun nasıl giderileceğine ilişkin bir ön hazırlık yapılır. Hastanın kendi vücudundan alınan yağlar, düzeltilmek istenen kısma belli bir teknikle enjekte edilir. Eğer fazla yağlanma sebebiyle operasyon yapılıyorsa hastanın belli bölgelerinden yağ alınması ile uygulama yapılır. Enjekte edilen yağ hastanın kendinden alındığı ve hava ile temas etmediği için herhangi bir risk veya alerjik reaksiyona sebep olmaz.

Operasyon genel anestezi altında yapılır ve ortalama 2-3 saat sürer. Operasyondan sonra bir süre zorlayıcı hareketler yapılmaması, hijyene dikkat edilmesi ve hayat boyu kilo kontrolü sağlanması önemlidir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Çarpık Bacak Estetiği

ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ

ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ         Çarpık bacak estetiği, alt bacağı ile üst bacağı arasında ciddi orantısızlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir