BACAK İNCELTME

BACAK İNCELTME

Bacak inceltme, kilo veya orantısız vücut şekli sebebiyle vücudun diğer kısımlarına göre daha kalın görünen bacakların belli uygulamalar ile inceltilerek tüm vücudun orantılı hale gelmesini sağlayan estetik operasyondur.

Bacak inceltme, selülitli bacaklar için de uygulanır. Yağlı ve kalın görünümlü bacaklarından rahatsız olan veya bölgesel olarak selülit sorunu yaşayan hanımların bacaklarının bu kısımlarının estetik müdahale ile inceltilmesi, selülitli görünümden kurtarılması mümkündür. Operasyon genel anestezi altında yapılmakta ve ortalama 1 ila 2 saat arasında sürmektedir.

Bacak inceltme operasyonu için en az 18 yaşında olmak gerekir. Vücudun gelişimini tamamlaması için 18 yaş önemlidir. Acil müdahale gerektiren durumlar haricinde estetik operasyonlar için kişinin 18 yaşını bitirmesi beklenmelidir. Ancak kişide ciddi psikolojik veya sağlık sorunlarına sebep oluyorsa 15 yaşından büyüklere yasal velisinin onayı ile de operasyon yapılmaktadır. Çünkü bazı vakıalarda kalın bacak kişinin yürümesinde zorluk yaratmakta, gelişim bozukluklarına sebep olabilmektedir.

Bacaklardaki olağandan fazla kalınlığın genel sebebi yağ birikimleridir. Yağ fazlalığının alınması ile bacaklar inceltilmiş ve normal formuna kavuşmuş olur. Ancak ameliyat öncesi hazırlık ve tetkikleri önemlidir. Çünkü bacak kaslarına zarar verilmesi kişide kalıcı hasarlara sebep olabilir. Diğer yandan bazen kişideki olağandışı kalın bacakların sebebi genetik bir sorun olan distrofisidir. Distrofisi normalden fazla gelişen ve bacakların çok kalın görünmesine sebep olan bir çeşit kas hastalığıdır. Hastadaki sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden ameliyat öncesi tetkikler önem taşır.

Bacak inceltme ameliyatlarında hedeflenen hastadaki fazla yağların alınarak bacakların normal ölçülere kavuşturulmasıdır. Bunun için çeşitli yöntemler uygulanabilir. Ameliyatta bacağın çeşitli bölgelerinden küçük kesiler açılır ancak bir süre sonra bu kesilerden herhangi bir iz kalmaz. Risk oranı düşük olan bacak inceltme ameliyatı hakkında iyi bir merkezle görüşerek bilgi alabilirsiniz.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Çarpık Bacak Estetiği

ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ

ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ         Çarpık bacak estetiği, alt bacağı ile üst bacağı arasında ciddi orantısızlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir