BAYAN ESTETİK DOKTORLARI

BAYAN ESTETİK DOKTORLARI

            Bayan estetik doktorları, özellikle hanımların yaptırmak istediği bazı estetik operasyonlar için tercih ettikleri hekimlerdir. Dini inancı sebebiyle veya özel bölgelere yapılan estetik operasyonlar için bayan estetik doktorları daha fazla tercih edilmektedir.

Kadınların yaptırdığı estetik operasyonlar çok çeşitlidir. Bunların arasında mahremiyet gerektiren türde olanlar da vardır. Bazı hanımlar için bayan estetik doktorları ile bu sorunlarını gidermek hem daha kolaydır hem de sıkıntılarını dile getirmekte daha rahat davranırlar. Jinekoloji konusunda da hanımların bayan doktorları tercih ettiği bilinir. Bu hem hemcins dayanışması, hem de empati yapabilme açısından hasta için önemlidir. Özellikle kadınlara özel operasyonlar, muayeneler, tedaviler konusunda bayan estetik doktorları bayan hastalar için çok daha samimi olabildikleri bir hasta doktor ilişkisi sağlar. Hastalık veya ameliyat psikolojisinde olan bir hasta için bu gerçekten önemli bir ayrıntıdır.

Bazı hanımlar da dini inançları veya hayat görüşleri sebebiyle bayan estetik doktorlarını tercih ederler.

Estetik operasyon yaptırmak isteyen hanımların, olmak istedikleri ameliyat genital bölge ile alakalı ise yapılan araştırma doğrudan bayan estetik doktoru bulmak için olur. Tetkikler, muayene, modelleme, beklenti ve şikayetlerini ifade edebilme, operasyon sonrası muayene gibi konularda çok daha rahat davranmalarını sağlayan bayan doktorlar, hanımlar için ilk tercih olmaktadır.

Elbette ki doktorun erkek olması ile kadın olması tıp etiği bakımından fark yaratmaz. Erkek doktorlar da tüm hastalarına bayan doktorlar gibi yaklaşır ve hiçbirini kadın veya cinsel obje gözüyle görmezler. Ancak bayan hastalar açısından ve özellikle bazı estetik operasyonlar için bayan estetik doktorları ile uygulamayı gerçekleştirmek önemlidir. Bu yüzden estetik doktorları arasında son yıllarda bayan estetik doktorların sayısı da hızla artmaya başlamıştır. Hastanın bayan veya erkek doktoru tercih etmesi tamamen kendi isteğine bağlıdır.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

ANKARA ESTETİK DOKTORLARI

ANKARA ESTETİK DOKTORLARI

ANKARA ESTETİK DOKTORLARI           Ankara estetik doktorları, Türkiye’nin en iyi estetik cerrahları arasındadır. Ankara estetik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir