BOYUN ESTETİĞİ AMELİYATI

BOYUN ESTETİĞİ AMELİYATI

Boyun estetiği ameliyatı, boyun bölgesinde yaşa veya kilo alıp vermeye bağlı olarak ortaya çıkan sarkma, kırışıklık ve şekil bozukluklarının düzeltilmesi için yapılan estetik operasyonlara verilen genel isimdir.

Kadınlarda genellikle yaşa bağlı olarak ortaya çıkan boyun deformasyonları, gelişen tıp teknolojisi ile çeşitli yöntemler uygulanarak giderilir. Boyun kırışıklığı ve sarkmalarının en önemli nedeni yerçekimi etkisidir. Ayrıca genetik faktörler veya kilo alıp vermeye bağlı olarak boyun bölgesinde çeşitli estetik sorunlar görülür. Boyun estetiği ameliyatı, diğer estetik operasyonlar gibi tamamen isteğe bağlı gerçekleştirilen, boynun daha gergin, genç ve güzel görünmesi için yapılan tıbbi uygulamalardan biridir.

Boyun estetik ameliyatı, boyundaki deformasyonun durumuna ve hastanın yaşına bağlı olarak farklı yöntemlerle uygulanabilir. 50 yaşın altında olan ve sorunu daha çok kilo alıp verme sebebiyle ortaya çıkan hastalarda cerrahi olmayan çeşitli teknikler uygulanarak boyun bölgesi gerdirilir. Ancak daha ileri yaşlarda ve ilerlemiş vakalarda            genel anestezi altında cerrahi müdahale yapılır. Bölgeye girmek için açılan kesiler kulak arkasındaki saçlı deri bölgesinde olduğundan ameliyattan sonra herhangi bir iz kalmaz. Ameliyat yaklaşık 3 saat sürer. Aynı operasyonda gerekli ise çene altı bölgesindeki gıdı tabir edilen kısma da müdahale edilebilir.

          Boyun estetik ameliyatı genellikle yüz estetiği ile birlikte planlanır. Ancak daha önce yapılmış bir yüz estetiği varsa veya yüzdeki deformasyon cerrahi müdahale gerektirir düzeyde değilse tek başına yapılması da mümkündür. Ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta şişlik ve morlukların görülmesi normaldir. Hastanın mecbur kalmadıkça güneşe çıkmaması veya güneş koruyucu sürerek çıkması gerekir. Ameliyatın sonuçlarının tam olarak gözlenmesi 3 ile 6 ay arasında olur. Ciddi sağlık sorunu olmayan ve yetişkin herkes boyun estetik ameliyatı yaptırabilir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

BOYUN AMELİYATI

BOYUN AMELİYATI

BOYUN AMELİYATI Boyun ameliyatı denildiğinde genellikle yaş, kilo verme veya genetik sebeplerle deforme olan, sarkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir