BOYUN ESTETİĞİ

BOYUN ESTETİĞİ

         Boyun estetiği, boyun bölgesinde ortaya çıkan ve yaşlanma ile belirginleşen sarkma ve kırışıklıkların ortadan kaldırılması için yapılan operasyonlara verilen isimdir.

Boyun estetiği, hastanın boynundaki deformasyonun derecesine göre farklı yöntemler uygulanarak yapılır. Gevşemiş deri dokusu, fazla yağlar, sarkmış kaslar ve hindi boyun denilen gıdı sorunları boyun germe operasyonu ile ortadan kaldırılabilir.

Boyun estetiğini tek başına ele almak doğru değildir. Yüz estetiği ile birlikte değerlendirmek ve uygulamayı hem yüz hem de boyun bölgesine tek seferde yapmak daha doğrudur. Çünkü sadece yüze yada sadece boyuna yapılan bir müdahale istenilen genç görünümü tam olarak sağlamaz.

Boyun estetiği farklı yöntemlerle uygulanabilmektedir. Bunların başlıcaları ;

  •   Cerrahi boyun germe yöntemi
  •    Ameliyatsız örümcek ağı yöntemi ile boyun germe
  • Ultherapy yöntemi
  •    Hyaluronik asit bazlı mezoterapi
  •    Secret ve PRP yöntemleridir.

Bu yöntemlerden hangisinin uygulanacağı deformasyonun durumuna, hastanın yaşına ve tercihine bağlıdır. İleri düzeyde deformasyonların cerrahi boyun germe ile giderilmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü diğer yöntemler bir süre sonra boynun eski hale gelmesine neden olacaktır. Daha kalıcı çözüm olarak cerrahi boyun germe uzun yıllar formunu kaybetmeden kalır. Ancak daha az sorunlu boyunlar veya başlangıç aşamasındaki deformasyonlar için diğer yöntemler tercih edilebilir.

Gelişen tıp her geçen gün yeni estetik yöntemlerini kullanıma sunmaktadır. Kadınların 40’lı yaşlarından sonra başlayan boyun deformasyonlarının ilerlemeden durdurulması veya mevcut sorunun giderilmesi için vakaya uygun yöntemin seçilerek operasyon yapılır. Sağlıklı herkes boyun estetiği yaptırabilir. Önemli olan kişiye en uygun yöntemin belirlenmesidir. Boyundaki sarkma ve yağlanma yaşlanma sebebiyle ortaya çıkmışsa seçilecek yöntem farklı, kilo alıp vermeden kaynaklı daha erken yaşlardaki hastalarda uygulanacak yöntem farklıdır. Bu yüzden boyun estetiği yaptırmaya karar verirken birkaç farklı doktordan görüş almanız doğru karar vermenizi sağlayacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

BOYUN AMELİYATI

BOYUN AMELİYATI

BOYUN AMELİYATI Boyun ameliyatı denildiğinde genellikle yaş, kilo verme veya genetik sebeplerle deforme olan, sarkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir