BOYUN GERME AMELİYATI

BOYUN GERME AMELİYATI

Boyun germe ameliyatı, boyunda yaşa ve kilo vermeye bağlı olarak ortaya çıkan sarkma ve kırışma gibi sorunların ortadan kaldırılması için yapılan estetik müdahalelere verilen genel isimdir.

Boyun germe ameliyatı denilince tek çeşit uygulamadan söz etmek mümkün değildir. Gelişen teknoloji ve tıp, bu tür estetik uygulamalar için her geçen gün yeni bir yöntem ortaya koymaktadır. Ayrıca hastanın yaşı, beklentisi, deformasyonun boyutu gibi kriterler de uygulanacak yöntemi belirleme konusunda önemlidir.

Boyundaki yağ birikmesinin sebep olduğu kötü görünüm ve yağlanma, hastanın yaşı genç ise liposuction ile giderilebilir. Vakum cihazı ile bölgedeki yağların tahliyesi sağlanarak hasta boyun bölgesindeki fazla yağlardan kurtulup daha ince ve estetik bir görünüme kavuşur.              Ancak boyun bölgesinde yaş sebebiyle meydana gelen sarkma veya sarkma ile birlikte görülen yağlanma varsa daha kapsamlı bir uygulama gerekir. Bu hastalarda yumuşak boyun derisi dokusunun gerginleştirilmesi ve uzun yıllar yeniden sarkmayacak şekilde operasyon yapılması gerekir. Boyun germe ameliyatları tek başına uygulanabileceği gibi hastanın yüzünde de sarkma problemi varsa birlikte planlanması daha doğrudur. Çünkü boyun yüzün devamı niteliğindedir.

Boyun germe ameliyatı, kulakların arkasındaki saçlı bölgeden açılan 2-3 cm lik kesilerden girilip fazla yağların alınması, fazla derinin çıkarılması ve içeriden dikiş atılarak derinin kaslara sabitlenmesi ile gerçekleştirilir. Yağların vakum yöntemle alınması mümkün olduğu gibi bazı vakalarda yağlı kısım kesilerek çıkarılır. Eğer gıdı bölgesine de müdahale edilecekse bu bölgedeki yağlar da aynı şekilde alınarak boyun ve gıdı bölgesi derisi yukarı doğru çekilerek gerginleştirilir ve ameliyat sonlandırılır.

Boyun germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Sağlık sorunu olmayan yetişkin herkese uygulanabilen, risksiz bir ameliyattır. Genellikle 50 yaşından sonra yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

BOYUN AMELİYATI

BOYUN AMELİYATI

BOYUN AMELİYATI Boyun ameliyatı denildiğinde genellikle yaş, kilo verme veya genetik sebeplerle deforme olan, sarkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir