BOYUN GERME

BOYUN GERME

Boyun germe, özellikle kadınlarda 40’lı yaşlardan sonra ortaya çıkan boyun kaslarında ve derisindeki sarkma ve kırışıklıkların giderilmesi için gerçekleştirilen cerrahi bir uygulamadır. Boyun germe için çeşitli yöntemler uygulanmakla birlikte hastanın yaşı ve boyundaki deformasyona göre yapılacak uygulamaya karar verilir.

Boyunda yaşanan deformasyon yüz ile paralel ortaya çıkar. Yüze gösterilen özenin boyna da gösterilmesi halinde boyun bölgesinin daha geç deforme olacağı açıktır. Eğer sorun ileri düzeyde ise ancak cerrahi müdahale ile giderilebilir. Ancak daha hafif veya başlangıç aşamasındaki vakalarda daha basit yöntemlerle ve cerrahi müdahaleye gerek kalmadan problemin ortadan kaldırılması mümkündür.

Boyun germe için cerrahi operasyon dışında iple germe, ultherapy, hyluronik asit içerikli mezoterapi, secret ve PRP gibi yöntemler uygulanmaktadır. Dokuları asıcı materyallerle, boynun iç kısmında askılama tekniği ile de boyun germe işlemi yapılabilmektedir. Bu yöntemlerin tamamının amacı, başlangıç düzeyindeki boyun sarkma ve kırışıklıklarını ameliyatsız bir şekilde ve kısa zamanda çözüme kavuşturmaktır.

Boyun germe cerrahi müdahale ile yapılacaksa genellikle cilt germe ile birlikte uygulanması tercih edilmektedir. Ancak ayrı yapılmasına da engel yoktur. Boyun germe işleminde iki farklı uygulama gerçekleştirilir. İlki çene altında gıdı denilen bölgedeki yağ dokusunun çıkarılarak o bölgenin gergin hale getirilmesidir. Bundan sonra boyun bölgesindeki sorunların giderilmesi ve dokunun gerilmesi işlemi yapılır. Bu germe işlemi bölgeye yapılacak enjeksiyonlarla da desteklenir.

Operasyonun uygulanacağı bölge için açılacak kesiler kulak arkasındaki saçlı deride olduğu için ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmaz. Fazlalık olan deriler kesilerek çıkarılır ve tekrar yerine dikilir. Gıdı bölgesinde yağlanma varsa açılan bu kesilerden yağlar emdirilerek veya kesilerek çıkarılır. Daha sonra gıdı bölgesi dahil gerdirilen cilt yukarıya doğru çekilir ve iç dikişlerle kaslara sabitlenir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

BOYUN AMELİYATI

BOYUN AMELİYATI

BOYUN AMELİYATI Boyun ameliyatı denildiğinde genellikle yaş, kilo verme veya genetik sebeplerle deforme olan, sarkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir