ÇARPIK BACAK AMELİYATI

ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ

              Çarpık bacak estetiği, estetik olarak orantısız bacakların düzeltilmesi amacıyla gerçekleştirilen operasyonlara verilen isimdir. Bacaklardaki görünüm sorunları kemik yapısından, kilo sorunlarından veya yağların orantısız dağılmasından kaynaklanabilir. Ancak hangi sebepten kaynaklanırsa kaynaklansın çarpık bacaklar özellikle kadınlar için rahatsızlık vericidir.

Gelişen tıp sayesinde bu tür sorunların giderilmesi mümkün ise de kemiklerdeki eğriliklerin giderilmesi için yapılan ameliyatlar oldukça risklidir. Bu yüzden kemik eğriliğinden kaynaklanan sorunlarda da kemiğe dokunmadan bacağa yağ transferi yapılarak çarpık bacak ameliyatı gerçekleştirilir. Bu uygulama ile bacağa şekil verilerek eğrilik düzeltilmiş olur. Enjekte edilen yağ hastanın kendisinden alındığı ve havayla hiç temas etmeden uygulandığı için herhangi bir risk taşımaz.

Yağ dağılımındaki sorunlar ise genellikle genetik kökenlidir. Lipokid tekniği ile görüntünün bozulmasına sebep olan kısımdaki yağlar çekilerek veya hastanın belli bir bölgesinden alınan yağ bacağa enjekte edilerek bacak şekillendirilir. Her iki halde de uygulama güvenli ve hijyenik olduğu için hastada herhangi bir komplikasyon oluşmaz.

              Çarpık bacak ameliyatı ileri düzeyde şekil bozuklukları dışında genellikle tek operasyonla sonuç verir. Hasta anestezi aldığından herhangi bir acı hissetmez. Yağın nereden alınacağına ve hangi bölgeye ne kadar enjekte edileceğine operasyon öncesi yapılacak tetkikler sonucu karar verilir. Çok küçük kesilerden yağ çekildiği için operasyon sonrası vücutta herhangi bir iz kalmaz. Operasyondan hemen sonra hasta evine gidebilir. Yağ alınan bölgeye korse, enjekte edilen kısma ise varis çorabı giyilir. Yaklaşık 2-3 hafta sonra operasyonun sonucu net olarak ortaya çıkar.

Çarpık bacak ameliyatı kolay ve risksiz bir operasyondur. Bacaklarındaki şekil bozukluğu sebebiyle psikolojik sorunlar yaşayan, dilediğini giyinemeyen kadınların sıklıkla başvurduğu bir yöntem olarak son yılların popüler estetik uygulamalarından biridir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Çarpık Bacak Estetiği

ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ

ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ         Çarpık bacak estetiği, alt bacağı ile üst bacağı arasında ciddi orantısızlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir