ÇARPIK BACAK DÜZELTME

ÇARPIK BACAK DÜZELTME

Çarpık bacak düzeltme, üst bacak ile alt bacak arasındaki orantısız görünümün ve şekil bozukluklarının giderilmesi için yapılan estetik operasyonlara verilen genel isimdir. Genetik sebeplerle görülebilen bu orantısızlık, kiloların sadece üst bacakta toplandığı vücut tiplerinde de bir sorundur. Özellikle genç kadın ve kızların istedikleri kıyafeti giyinmekte zorlandıkları için rahatsız oldukları bu problem estetik operasyonlar ile ortadan kaldırılmaktadır.

Çarpık bacak düzeltme ameliyatında genel olarak alt ve üst bacak arasındaki kalınlık farkının ve şekil bozukluklarının giderilmesi amaçlanır. Yağların üst bacakta toplandığı hallerde, iyi bir planlama ile üst bacağın belli yerlerinden yağ alınarak alt bacağa enjekte edilir. Ancak bu işlem yapılırken hem üst bacağın hem alt bacağın şeklinin bozulmaması ve genel görünüm itibariyle güzel bir hal alması önemlidir. Bu da ameliyat öncesi iyi bir planlama ile mümkündür.

         Çarpık bacak düzeltme operasyonunda, diz üstü kısmında bulunan yağlar liposuction yöntemi ile alınarak alt bacağa enjekte edilir. Operasyonda hastanın kendi yağları kullanılmış olacağından herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak bu operasyondan sonra kilo kontrolüne dikkat edilmesi ve ani kilo verilmemesi gerekir. Kişinin kendine ait olan bu yağların kilo verme ile eriyeceği unutulmamalıdır.

Ancak vücudundan alınacak yeterince yağ bulunmayan hastalarda çarpık bacak düzeltme işlemi silikon protezlerle yapılır. Şekli bozukluk olan bölgeye uygun büyüklükte silikon protezler yerleştirilerek alt ve üst bacak arasında orantı sağlanır.

Orantılı, sütun gibi ve uzun görünümlü bacaklar her kadının hayalidir. Kolay ve risksiz bir ameliyat olan çarpık bacak düzeltme ile alt ve üst bacaklar arasında gerekli oranın sağlanması daha zayıf bir görüntü elde edilmesi ve daha uzun görünümlü bacaklara sahip olunması mümkündür.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Çarpık Bacak Estetiği

ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ

ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ         Çarpık bacak estetiği, alt bacağı ile üst bacağı arasında ciddi orantısızlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir