ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ

ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ

        Çarpık bacak estetiği, alt bacağı ile üst bacağı arasında ciddi orantısızlık bulunan hastaların bacaklarını ideal forma kavuşturmak için yapılan estetik uygulamalardır.  

        Bazı insanlarda genetik veya kilo gibi sebeplerle dizin altındaki bölge ile dizin üstündeki bölge arasında kalınlık ve şekil açısından ciddi orantısızlıklar bulunur. Bu durum özellikle kadınlar ve genç kızlar için önemli bir sorundur. Diğer yandan kilo ve yağların bacağın üst kısmında toplanması, bacağın alt bölgesine daha fazla basınç yaratacağından varis daha çok görülür. Bu sorunun ortadan kaldırılması için iyi bir estetik doktoruna başvurarak çarpık bacak estetiği yaptırmak mümkündür. Bacak çarpıklığı kemik yapısından kaynaklanıyorsa bu ortopedik bir sorun olarak kabul edilmektedir. Ancak kemiklere bu anlamda müdahale edilmesi hem zor hem de çok risklidir. Bu yüzden yağ transferi veya silikon protezlerle sorunun çözülmesi çok daha sağlıklı ve risksiz bir yöntemdir.

Çarpık bacak estetiği, bacağın üstü kısmındaki fazla yağların liposuction yöntemi ile alınarak bacağın alt bölgesine enjekte edilmesi ile yapılır.  Böylece kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak alt ve üst bacak arasındaki orantısızlık giderilmiş olur. Yağ transferi yapılırken yağın alınacağı ve enjekte edileceği bölgelerin ve yağın miktarının iyi planlanması gerekir.

Ancak bazı hastalar zayıf oldukları için transfere uygun yağları yoktur. Bu hastalarda ise sorunlu kısma protezler yerleştirilerek problem çözülmeye çalışılır. Silikon protezler, popo ve göğüslerde kullanılan protezlere benzediği için herhangi bir sağlık riski oluşturmaz.

Çarpık bacak estetiği yapıldıktan 2 – 3 gün sonra hasta normal hayatına dönebilir. Hastanın belli bir süre bacak korsesi kullanması gerekecektir. Bu bacakların yeni formuna kavuşmasına yardımcı bir uygulamadır. Hasta yaklaşık 1 ay sonra spor yapabilecek hale gelir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

ÇARPIK BACAK DÜZELTME

ÇARPIK BACAK DÜZELTME

ÇARPIK BACAK DÜZELTME Çarpık bacak düzeltme, üst bacak ile alt bacak arasındaki orantısız görünümün ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir