ÇARPIK BACAK

ÇARPIK BACAK

Çarpık bacak, kilo veya kemik yapısı sebebiyle vücudun diğer bölgelerine göre orantısız duran veya şekli bozukluk görülen bacaklara verilen isimdir. Çarpık bacak denildiğinde sadece eğri bacaklar anlaşılmamalıdır. Dizin üstü ile altı arasında uyumsuz bir görünümün olduğu bacaklara da çarpık bacak denilir. Alt bacaktaki incelik ve şekil bozukluğu ile üst bacaktaki fazla yağ dokusu dengelendiğinde çarpık bacak problemi de giderilmiş olacaktır.

Çarpık bacakları düzeltmek için hastanın diz üstü bölgesindeki yağlar enjeksiyonla alınır. Bu işlem sıradan bir liposuction değildir. Alınan yağlar üst bacağı şekillendirecek şekilde planlanır. Boşalan yağ dokusu sebebiyle üst bacakların şeklinin bozulması operasyonun istenmeyen sonucudur. Bu yüzden ameliyattan önce nerelerden ne kadar yağ alınacağı ve alt bacak ile orantılı hale nasıl getirileceği detaylı şekilde tetkik edilmelidir.

Üst bacaktan alınan yağlar, dizin altındaki bölgeye belli bir teknikle enjekte edilir. Yani hasta kendi yağ dokusu ile bu sorundan kurtulacağından, vücuduna yabancı bir madde girmez. Eğer gerekli ise lazer yöntemi ile belli bölgelerdeki fazla yağlar eritilerek bacaklara son şekil verilir. Ancak hasta zayıfsa, yani üst bacaklarında veya vücudunun başka bölgesinde yeterince yağ yoksa, çarpık olan kısımlara silikon implant yerleştirilir.

Çarpık bacak ameliyatı sağlık sorunu olmayan 18 yaşın üstündeki herkese uygulanabilir. Lokal anestezi altından bel altı bölgesinin uyuşturulması ile yapılan bu ameliyattan ortalama 4 hafta sonra hasta spor yapabilecek hale gelir. İlk 4-5 gün dinlenme önerilen hastalar, bu süreden sonra normal hayatlarına dönebilirler.

Bacaklarının görüntüsünden rahatsızlık duyan, etek ve elbise giymekten korkan hanımların tercih ettiği çarpık bacak ameliyatı genel olarak risk taşımaz. İyi bir cerrah ve donanımlı bir merkezde yapılması halinde ömür boyu kalıcı sonuç elde edilebilir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

ÇARPIK BACAK DÜZELTME

ÇARPIK BACAK DÜZELTME

ÇARPIK BACAK DÜZELTME Çarpık bacak düzeltme, üst bacak ile alt bacak arasındaki orantısız görünümün ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir