DEVLET HASTANESİNDE SİLİKON FİYATLARI

DEVLET HASTANESİNDE SİLİKON FİYATLARI

Devlet hastanesinde silikon fiyatları konusunda bilgi vermeden önce, devlet hastanesinde bu tür uygulamaların yapılmadığı konusundan bahsetmek gerekir. Öncelikle söylemeliyiz ki devlet yani kamu sosyal güvenceleri hiçbir estetik müdahaleyi karşılamamaktır. Kişinin sağlığına etki eden önemli cerrahi müdahaleleri de estetik değil, zorunlu olarak kabul edildiği için ödemektedir. Ki böyle bir durumda dahi devlet operasyonun bazen sadece belli bir kısmını karşılamakta kalan kısmı hastadan tahsil etmektedir.  Örneğin çok büyük olan göğüsleri sebebiyle duruş bozuklukları ve omurgada sorun yaşayan hastaların göğüs küçültme ameliyatları devlet hastanelerinde yapılmaktadır. Ancak bunun için de heyet raporu almak ve belli prosedürleri yerine getirmek gerekir. Hasta böyle bir durumda ameliyatını devlet hastanesinde yaptırabileceği gibi anlaşmalı özel hastanelerde de yaptırabilir. Ameliyata ve hastadaki sorunun derecesine göre maliyetin belli bir miktarı yada tamamı devlet tarafından karşılanır.

Dolayısı ile devlet hastanesinde silikon fiyatları konusunda herhangi bir araştırma yapmanızın pratikte bir faydası yoktur. Kaldı ki devlet hastanelerinde isteğe bağlı ve estetik amaçlı estetik operasyonlar da yapılmaz.

Özel sigortalar da estetik operasyonları karşılamaz. Estetik uygulamalar için özel sigorta poliçeleri yoktur. Var diye size estetik ameliyat poliçesi satmaya çalışanlara da temkinli yaklaşmak gerekir. Çünkü estetik ameliyatlar tamamen kişiye bağlı ve keyfi uygulamalardır. Bu yüzden çıkacak fiyat konusunda hiçbir sigorta şirketi teminat vermeye yanaşmaz.

Estetik ameliyat olmaya karar verdiyseniz bunu kendi cebinizden karşılayarak ve ancak özel hastane veya doktorlara yaptırabilirsiniz. Devlet hastanesinde silikon fiyatları araştırmasına girmeniz, bu konuda devlet hastanelerinden randevu alarak doktorlarla görüşmenizin bir sonuç vermeyeceğini söylemek isteriz. En iyisi size en uygun operasyonu yapacak özel hastane ve doktoru araştırarak ameliyatınızı burada yaptırmak olacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

DOĞAL GÖĞÜS BÜYÜTME

DOĞAL GÖĞÜS BÜYÜTME

DOĞAL GÖĞÜS BÜYÜTME Doğal göğüs büyütme, estetik operasyon dışındaki yöntemlerle göğüslerin büyütülmesidir. Kadınlar için her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir