DUDAK BÜYÜTME

DUDAK BÜYÜTME

         Dudak büyütme, çeşitli yöntemlerle ince veya şekil bozukluğu görülen dudakların istenilen forma kavuşmasını sağlar. Dudaklarının inceliğinden veya şeklinden şikayetçi olan hanımların aklına gelen ilk yöntem olan dudak büyütme operasyonu, gelişen tıbbi yöntemler sayesinde kolay ve risksiz bir uygulama haline gelmiştir.

Doğuştan veya yaşa bağlı deformasyon sebebiyle ince ve sarkık dudakların estetik uygulamalar ile istenilen kalınlık ve forma kavuşması mümkündür. Son yıllarda daha fazla tercih edilen enjeksiyon yöntemleri, kişinin kendi vücudundan alınan maddelerin doğrudan dudaklara enjekte edilmesi suretiyle uygulanır. Ancak, kişinin kendi vücudundan alınan maddelerden olduğu için bir süre sonra vücut tarafından emilirler ve dudaklar eski haline döner. Bu yüzden birkaç yılda bir tekrarlanması gerekir. Hyalüronik asit veya liposuction ile yapılan bu yöntemle dudak büyütme, kalıcı dudak büyütme konusunda tereddüt edenler için daha uygundur.

         Dudak büyütme için kullanılan bir diğer yöntem ise silikon bazlı dolgu maddeleri ile gerçekleştirilenlerdir. Bu yöntem, enjeksiyon yöntemine göre daha kalıcı olması sebebiyle tercih edilir. Göğüs veya popo için kullanılan silikonlarla aynı içeriğe sahip olan bu dolgu maddesi, diğer estetik silikonlara göre daha yumuşak bir yapıya sahiptir. Enjeksiyon yönteminden farklı olarak silikon ile dudak büyütmede kesi açılması gerekir.

Bunlar dışında da dudak büyütme için kullanılan çeşitli malzemeler bulunur. Bunların bir kısmı yine hastanın kendisinden elde edilen deri veya dokulardır. Hastadan alınan yağ dokusu ile karıştırılarak özel bir madde haline getirilip enjekte edilir. Bu tür uygulamalar da ortalama bir yıl içinde eriyerek kaybolur.

Dudak büyütme ameliyatı ile sarkık dudakların yukarı doğru çekilmesi işlemi birlikte yapılabilir. Hasta böylece tek operasyonla daha dolgun ve genç dudaklara kavuşmuş olur.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU Dudak dolgusu, ince veya orantısız dudakların daha dolgun ve orantılı görünmesi için yaptırılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir