DUDAK DOLGUNLAŞTIRICI

DUDAK DOLGUNLAŞTIRICI

Dudak dolgunlaştırıcı estetik uygulamalar dışında, kozmetik amaçla üretilen ve dudakların geçici olarak dolgunlaşmasını sağlayan ürünlerdir. İnce dudakları için ameliyat olmak istemeyen veya yapılacak operasyondan pişman olma endişesi taşıyan hanımların büyük kısmı dudak dolgunlaştırıcı ürünlerle bu sorunlarını çözmek isterler.

Artık çok sayıda kozmetik markası tarafından üretilen dudak dolgunlaştırıcı ürünlerin sağladığı görünüm birkaç saat ile sınırlıdır. Aslında bu ürünler hem ekonomik olması hem de ihtiyaç anında kullanılabilmesi açısından dudak estetiğine alternatif olarak görülebilir.

Dudaklarının dolgun ve çekici görünmesini isteyen hanımlar, beğendikleri renklerdeki dolgunlaştırıcı ruj veya balmlar ile bunu sağlayabilir. Ancak dudak dolgunlaştırıcı ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken husus ürün içeriğidir. Bazı kozmetik markaları insan sağlığına zararlı veya hayvanlar üzerinde denedikleri ürünlerle hazırladıkları dolgunlaştırıcı üretirler. Bu dudak dolgunlaştırıcıların içeriğindeki bazı maddelerin zararlı olması yanında kimi bünyelerde alerjik reaksiyonlara da sebep olabilir. Bu yüzden dudak dolgunlaştırıcı alırken içeriğine özellikle dikkat edilmeli, mümkünse bu konuda bir araştırma yapılmalıdır.

Dudak dolgunlaştırıcı özelliği olan ürünler ilk sürüldükleri anda dudaklarda hafif bir karıncalanmaya sebep olurlar. Bu ürünün dudağınıza etki ettiğini gösterir. Birkaç dakika içerisinde dudaklarınız daha dolgun ve kalın görünecektir.

Bunun dışında evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler ile de dudaklarınızı dolgunlaştırmanız mümkündür. Zeytinyağı, keten tohumu yağı gibi doğal ürünleri dudaklarınıza diş fırçası yardımı ile sürmeniz halinde bir süre sonra dudaklarınızın doğal şekilde dolgunlaştığını göreceksiniz. Ancak bu uygulamayı geceleri uyumadan önce yapmanız ve düzenli olarak birkaç ay devam ettirmeniz gerekir.

Ayrıca kalıcı sonuçlar isteyen hanımların botox, silikon, yağ dolgusu gibi estetik yöntemlerle dudaklarını şekillendirip dolgunlaştırabilirler.

Dudak dolgunlaştırıcı yöntemlerden hangisini seçeceği kişinin tercihine ve ekonomik durumuna bağlıdır. Bu yüzden estetik operasyondan önce diğer seçeneklerin değerlendirilmesi daha doğru olacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

DUDAK ESTETİĞİ FİYATLARI

DUDAK ESTETİĞİ FİYATLARI

DUDAK ESTETİĞİ FİYATLARI           Dudak estetiği fiyatları, dudak için uygulanacak operasyonun türüne, kullanılacak malzemenin markası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir