DUDAK ESTETİĞİ

DUDAK ESTETİĞİ

Dudak estetiği, dudak yapısında bozukluk olan, şeklinde değişiklik yaptırmak isteyen veya büyütmek veya küçültmeye karar veren kişilere uygulanan estetik operasyonlarının genel adıdır.

Dudak estetiği denildiğinde sadece dudak büyütme veya dudak dolgusu anlaşılmamalıdır. Bazen doğuştan veya sonradan kaza veya çeşitli ameliyatlar sebebiyle kişinin dudak yapısında bozukluk meydana gelir. Hem görsel hem de psikolojik açıdan bu sorunun giderilmesi gerekir. Bu tür problemlerde de dudak estetiği cerrahisi ile sorun giderilmektedir.

Genellikle hanımlar dudaklarının ince veya orantısız olmasından şikayetçidir. Bazen de şeklini beğenmez veya yüzlerine yakıştırmazlar. Yaşla birlikte ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıklar da hanımlar için düzeltilmesi gereken can sıkıcı sorunlardır. Ancak dudaklarda kalıcı değişikliklerin bitkisel çözümlerle veya başka yöntemlerle sağlanması mümkün değildir. Bu sorunlar için kalıcı çözümler ancak dudak estetiği ile sağlanabilir.

         Dudak estetiği cerrahi olan yöntemlerle yapılabileceği gibi cerrahi olmayan farklı tekniklerle de yapılabilir. Cerrahi olmayan yöntemlerde dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bunlar genellikle hyalüronik asit, botox veya hastanın kendi yağ dokusu ile uygulanan tekniklerdir. Cerrahi yöntemlerde ise hastanın vücudundan alınan doku parçası dudak içine yerleştirilir. Bu yöntem cerrahi olmayan yöntemlere göre daha kalıcıdır. Her iki yöntem de lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Dudak estetiği için hyalüronik asit veya kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığında bu maddeler bir süre sonra vücut tarafından emilerek dudak eski hale gelir. Cerrahi olmayan bu yöntemle dudak hatlarının belirginleşmesinin yanında dudak çevresindeki kırışıklıklar ve sarkmalar da giderilir. Cerrahi yöntemler ise daha komplike ve kalıcı uygulamalardır. Dudak estetiği yöntemlerinden hangisinin sizin için daha uygun olduğu yaşınıza, beklentinize ve dudağınızın genel durumuna bağlıdır. Yönteme gerekli tetkikler yapıldıktan sonra doktorunuz ile birlikte karar vermeniz gerekir.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

DUDAK ESTETİĞİ FİYATLARI

DUDAK ESTETİĞİ FİYATLARI

DUDAK ESTETİĞİ FİYATLARI           Dudak estetiği fiyatları, dudak için uygulanacak operasyonun türüne, kullanılacak malzemenin markası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir