DUDAK SİLİKONU

DUDAK SİLİKONU

         Dudak silikonu, alt ile üst arasında kalınlık farkı olan, gereğincen fazla ince veya şekil bozukluğu mevcut dudaklara uygulanan estetik işlemdir.

Dudaklar yüzün can alıcı noktalarından biridir. Simetrik ve dolgun dudaklar her kadını daha güzel ve çekici gösterir. Ancak herkes doğuştan bu şansa sahip değildir. Bazen alt ve üt dudak arasında ciddi kalınlık farkı veya dudaklarda şekil bozuklukları da görülür. Bu sorunlardan rahatsız olan hanımların aklına ilk olarak dudak silikonu gelmektedir.

Dudak silikonu 10-15 dakikalık ve genel olarak riski ve yan etkisi olmayan bir işlem olması sebebiyle son yıllarda kadınların popüler güzelleşme yöntemlerinden biridir. Dudaklara silikon yapılırken kullanılan malzeme ve uygulanan yönteme göre geçici veya kalıcı sonuçlar alınır.

Geçici dudak silikonu belli periyotlarda tekrar edilmelidir. Bu işlem dudak bölgesine enjekte edilen sıvılarla gerçekleştirilir. Bu sıvılar bir süre sonra vücut tarafından emilerek kaybolur ve dudaklar eski haline döner. Bu yüzden sürekli dudak silikonu yaptırmak istemeyen hanımlar genellikle kalıcı yöntem arayışına girmektedir.

Son yıllarda dudaklara göğüs ve kalçalardaki gibi tek parça silikondan oluşan malzemelerle dolgu yapılmaktadır. Bu ürünler şekil ve hacim olarak dudak dokusuna uyumludur. Tek parça olması sebebiyle zaman içinde dağılması, patlaması veya sönmesi mümkün değildir. Dudak silikonu konusunda kesin çözüm arayan hanımların tercih ettiği bu yöntem, ağzın bir köşesinde açılan 2 mm’lik kesiden içeri silikon malzemenin yerleştirilmesi ile yapılır. İşlem esnasında ağrı yada acı hissedilmez ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Her bir dudak için ortalama 15 dakikada işlem tamamlanır.

İlk defa dudak silikonu yaptıracak hanımların önce geçici silikon yaptırmaları kalıcı dudak silikonuna bundan sonra karar vermeleri daha doğru olacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

DUDAK ESTETİĞİ FİYATLARI

DUDAK ESTETİĞİ FİYATLARI

DUDAK ESTETİĞİ FİYATLARI           Dudak estetiği fiyatları, dudak için uygulanacak operasyonun türüne, kullanılacak malzemenin markası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir