DUDAK ŞİŞİRME

DUDAK ŞİŞİRME

         Dudak şişirme, ince veya şekil bozukluğu olan dudakların daha dolgun ve güzel görünmesini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen estetik uygulamalardır. Her ne kadar dudak şişirme adı altında piyasaya sürülen çeşitli alet veya doğal olduğu iddia edilen ürünler varsa da, genel olarak dudak şişirme estetik amaçlı yapılan operasyonlardır.

İnce bir dudak yüzün olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olur. Dudakların inceliği genetik sebeplerle veya yaşa bağlı olarak görülür. Ancak hanımların çoğu daha dolgun ve simetrik dudaklara sahip olmak isterler. Bu yüzden dudaklarını dolgunlaştırmak ve cazip bir hal almasını sağlamak için çeşitli yöntemlere başvururlar.

Dudak şişirme operasyonlarında, ince dudakların daha dolgun görünmesi için çeşitli enjeksiyon malzemeleri uygulanmaktadır. Bu enjeksiyonlar arasında son yıllarda en fazla tercih edilen hyalüronik asitle gerçekleştirilendir. Hyalüronik asit, cildin doğal maddeleri arasında bulunması ve vücut tarafından üretilmesi sebebiyle hiçbir yan etkisi olmayan özelliktedir. Ortalama 20 dakika süren bu enjeksiyon ile operasyon tamamlanır.

Bunun dışında kullanılan bir diğer yöntem ise liposuctiondur. Hastanın kendi vücudundan alınan transfere uygun yağlarla gerçekleştirilen liposuction, alınan yağların özel bir yöntemle saflaştırılmasından sonra hastaya enjekte edilerek istenilen dudak hacmi sağlanır. Ancak liposuction da, enjekte edilen yağların vücut tarafından emilmesi sebebiyle belli periyotlarda tekrarlanması gereken bir uygulamadır.

Daha eski bir yöntem olan dudağa silikon yerleştirme ise hala kullanılmaktadır. Enjeksiyon yöntemlerinin belli periyotlarda tekrarı gerektiğinden, daha kalıcı çözüm arayan hanımların tercih ettiği silikon ile dudak şişirme, yeni nesil silikonlar ile çok daha pratik ve güvenli bir uygulama haline gelmiştir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve insan sağlığına zarar vermeyen silikonlar ile daha dolgun ve estetik görünümde dudaklara kavuşmak mümkündür.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU Dudak dolgusu, ince veya orantısız dudakların daha dolgun ve orantılı görünmesi için yaptırılan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir