EN İYİ SAÇ EKİMİ

EN İYİ SAÇ EKİMİ

          En iyi saç ekimi yöntemi, saç ektirmek insanların araştırdıkları ve merak ettikleri bir konudur. Saçları dökülen veya seyrelen insanların bir kısmı, eski sağlıklı saçlarına kavuşmak için saç ektirmeye karar verince, en iyi saç ekimi hangisi acaba diye araştırmaya başlarlar.

Öncelikle belirtmek gerekir ki en iyi saç ekimi diye bir şey yoktur. Çünkü saç ekimi için uygulanan birkaç farklı yöntemden hangisinin sizin için daha iyi sonuç vereceği konusunda öncelikle bir uzmana danışmanız gerekir. Saç ekimi için kişinin ekilebilir sağlıklı saç köklerine sahip olması gerekir. Saç ekimi için uygulanan yöntemler arasında küçük farklar bulunmakla birlikte önemli olan uygulanan yöntemin doğru şekilde gerçekleştirilmesidir.

Bugün için saç ekimi konusunda FUT ve FUE olmak üzere iki farklı yöntem tercih edilmektedir. Her ikisinde de kişinin ense bölgesinde bulunan saçlı deriden alınan saç kökleri ekim yapılacak alana yerleştirilir. Saç ekiminin ana mantığı budur. Ancak FUT tekniğinde saçlı deri bölgesinde 8-10 cm lik estetik bir kesi açılarak saçlar çıkarılır ve çıkarılan kökler özel bir uygulama yapıldıktan sonra ekim yapılacak alana yerleştirilir. Saç köklerinin alındığı bu kesi  bir süre sonra belli belirsiz bir iz bırakır. Saçlar çıkıp uzadıktan sonra zaten görünmemektedir.

FUE tekniği ise kesi açılmadan mikron kalınlıkta özel iğnelerle köklerin çıkarılarak, ekim yapılacak bölgede açılan çok küçük deliklere yerleştirilmesi ile yapılır. Ancak bazı hastaların saç kökleri FUE tekniği ile nakle müsait değildir. Bu hastalarda daha çok FUT tekniği kullanılır.

Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, en iyi saç ekimi başarılı sonuç veren ve sizi sağlıklı saçlara kavuşturandır. Sizin için hangi yöntemin daha uygun olacağına yapılacak tetkiklerden sonra karar verilecektir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI Saç ektirme sonrası uygulanması gereken işlemler en az saç ekimi kadar önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir