FUE SAÇ EKİMİ

FUE SAÇ EKİMİ

FUE saç ekimi, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu operasyonunun kısaltılmış halidir. Saç dökülmesi veya kellik sebebiyle eski saçlarına kavuşmak isteyen kişilerin kalıcı ve sağlıklı bir çözüm olarak gördükleri saç ekimi uygulamasının son ve en güvenilir yöntemi FUE saç ekimi işlemidir.

FUE saç ekimi, kişinin ensesinde bulunan saçlı deriden alınan kıl köklerinin ekilmek istenen bölgeye özel bir enjeksiyonla yerleştirilmesi şeklinde yapılır. Sağlıklı saç kökleri lokal anestezi altında ve mikro iğneler yardımı ile alınarak ekim yapılacak bölgede açılan çok küçük kanallara yerleştirilir. Operasyon esnasında önceki saç ekme yöntemlerindeki gibi kesi açılmadığından herhangi bir iz kalmaz. Cerrahi bir uygulama olarak kabul edilmeyen FUE saç ekimi ile hastalar kalıcı saçlara sahip olmanın yanında doğal görünüm de elde ederler. Saçların çok kısa kestirilmesi halinde dahi herhangi bir iz kalmayacağı için rahatsız edici bir görüntü oluşmaz.

FUE saç ekimi, hastanın nakle uygun mevcut saç kökü sayısına göre planlanır. Ancak hastada kafa bölgesinde saç kalmamışsa veya nakle uygun değilse, göğüs kılları gibi farklı kıl köklerinin de transferi mümkündür. Uygulamanın fiyatı nakledilecek kök sayısına göre değişir. Kimi hastalarda birkaç bin saç kökü transferi ile sonuç sağlanabiliyorken, çok daha fazla nakil gereken uygulamalar da olabilir.

Saç ekiminden önce hasta ile ilgili tetkiklerin yapılması, sağlıklı kıl köklerinin belirlenmesi, ne kadar nakil yapılacağı gibi hususlar planlanmalıdır. Operasyondan önce bazı ilaçların kullanılmasının bırakılması ve sigara kullanımına ara verilmesi gerekir. Operasyondan hemen sonra hasta günlük hayatına dönebilir ancak bazı konularda dikkatli davranması gerekir. Uygulamadan yaklaşık 1 yıl sonra yeni saçlar tamamen çıkmış olacaktır. Saç mezoterapisi ile saç ekimi uygulaması güçlendirilerek kalıcılık ve sağlamlık artırılmış olur.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI

SAÇ EKTİRME SONRASI Saç ektirme sonrası uygulanması gereken işlemler en az saç ekimi kadar önem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir