GÖĞÜS ESTETİĞİ

GÖĞÜS ESTETİĞİ

Göğüs estetiği, göğüsleri daha sıkı, daha dik ve vücut ile uyumlu ölçülere getirmek için yapılan estetik işlemlerdir.

Genetik sebepler, yaş, kilo alma veya verme, doğum gibi sebeplerle kadınların bir kısmında rahatsızlık görülür. Büyük yada küçük göğsünden şikayetçi, sarkan göğüslerini dikleştirmek isteyen kadınların aklına gelen ilk şey ise daima göğüs estetiği olmaktadır. Ancak göğüs estetiği ile beklenen sonucun vücut ölçüleri ile uyumlu olması ve doğal bir görüntü sağlanması gerekir.

Göğüslerinin büyüklüğünden şikayetçi olan kadınlar nedenlerine göre kıyafet ve sütyen bulamamaktan muzdariptir. Özellikle vücut yapısı ince veya normal olan kadınların büyük göğüsleri yüzünden zevklerine uygun giyinemedikleri ve bu yüzden psikolojik sorun yaşadıkları bilinir. Ayrıca fazla büyük göğüsler zamanla duruş bozukluklarına ve kronik ağrılara sebep olur. Bu yüzden göğüs küçültme ameliyatlarında fazla yağ dokusu ve deri hastadan alınarak, göğüs olması gereken büyüklük ve şekle kavuşturulur.

Göğüsleri vücudu ile uyumsuz şekilde küçük olan, bir göğsü diğerine göre daha büyük veya küçük olan kadınlar ise göğüs büyütme ameliyatı yaptırmaktadır. Bu uygulama çok çeşitli tekniklerle gerçekleştirilir. Göğüs silikonu, hastanın kendisinden alınan yağın göğüs bölgesine enjekte edilmesi gibi çeşitli yöntemlerle yapılan göğüs büyütme ameliyatı ile daha büyük ve güzle görünümlü göğüslere kavuşmak mümkündür.

Göğüs dikleştirme ise çeşitli sebeplerle sarkan kadınlar için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemle hastanın göğüsleri olması gereken seviyeye kadar kaldırılarak, şekil bozuklukları düzeltilir. Bu operasyon da çeşitli tekniklerle yapılabilir. Uygulanacak yöntem hastanın beklentisine ve göğüslerinin durumuna bağlı olarak belirlenir.

Göğüs estetiği ameliyatı, uygulama kapsamına ve kullanılacak yönteme göre genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Göğüs estetiği yaptırmak isteyen hanımların acele etmeden bu konuda detaylı bir araştırma yapmaları ve buna göre karar vermelerini tavsiye ederiz.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

DOĞAL GÖĞÜS BÜYÜTME

DOĞAL GÖĞÜS BÜYÜTME

DOĞAL GÖĞÜS BÜYÜTME Doğal göğüs büyütme, estetik operasyon dışındaki yöntemlerle göğüslerin büyütülmesidir. Kadınlar için her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir