GÖZ ESTETİĞİ

GÖZ ESTETİĞİ

           Göz estetiği, göz çevresinde görülen her türlü estetik görünüm bozuklukları için gerçekleştirilen cerrahi müdahalelerdir. Göz cerrahisinden farklı olarak göz estetiği tıbbi zorunluluk gerektiremeyen sorunlar için tamamen isteğe bağlı gerçekleştirilen bir operasyondur.

Göz çevresi vücuttaki diğer dokulardan daha farklı bir özellik taşır. Göz kapağının açılıp kapanmasına yarayan kaslar zaman içinde gevşeyerek deforme olur. Bazen genetik sebeplerden kaynaklanan göz kapağı ve göz çevresindeki yıpranmalar, özellikle 30’lu yaşların ortasında görülmeye başlar. Yaş ilerledikçe göz kapağı kaslar gevşeyerek gözün üstüne iner, göz çevresinde kaz ayakları oluşur, gözaltı torbalanmaları ortaya çıkar.

Göz estetiği yaptırmak isteyen hastalar için önce genel bir muayene yapılmalıdır. Kronik hastalıkları ve sürekli kullanmakta olduğu ilaçlar öğrenilir. Daha sonra göz estetiği gerektiren kısımlar belirlenerek bir modelleme yapılır. Hastaya bu modelleme, ameliyat ve sonrası hakkında tüm bilgiler aktarılır. Riskler hakkında bilgi verilir. Hangi uygulamanın yapılacağı hastanın yaşına ve deformasyona bağlı olarak belirlenmektedir.

Göz estetiği, yüz ve boyun estetiği operasyonu ile birlikte de gerçekleştirilebilir. Eğer sadece göz çevresine müdahale edilecekse, kaşlar ve alındaki kırışık ve sarkmaların da değerlendirilmesi, ihtiyaç varsa öncelikle bu bölgelere operasyon yapılması önerilir. Sadece göz estetiği yapılacaksa, operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Uygulama toplamda 1 saat sürer. Üst göz kapağı şikayeti olan hastalarda kesi gözün katlanma yerine gelecek şekilde yapılır. Göz kapağı altında yağ fazlalığı varsa, bu da operasyon esnasında çıkarılır.

Operasyondan sonra göz çevresinde şişlik ve morluklar meydana gelebilir. Bunun için soğuk kompres uygulanmalıdır. Şişlik ve morluklar üçüncü günden sonra azalmaya başlar ve yaklaşık 10 gün sonra tamamen ortadan kalkar. Her cerrahi uygulama gibi göz estetiğinin de çeşitli riskleri vardır. Bunlar hakkında doktorunuz detaylı bilgi verecektir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA           Göz kapağı kaldırma, genetik, yaşa veya çeşitli hastalıklara bağı olarak görülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir