GÖZ KAPAĞI AMELİYATI FİYATI

GÖZ KAPAĞI AMELİYATI FİYATI

         Göz kapağı ameliyatı fiyatı hakkında net bir rakam vermek imkansız olduğu gibi bu konuda bir tarife belirleyen merkezlerden ve doktorlardan uzak durmak gerekir. Çünkü her ameliyat kişiye özeldir. Zorunlu operasyonlar gibi değerlendirilmeyen estetik uygulamalar için her doktorun veya hastanenin istediği fiyat birbirinden farklıdır. Göz kapağı ameliyatı için uygulanacak tekniklere tıbbın gelişmesi ile her gün yenileri eklenmekle birlikte her yeni yöntemin her hastada aynı sonucu sağladığından söz etmek doğru değildir. Bu bakımdan göz kapağı ameliyatı fiyatı bakımından standart bir tarife de söz konusu olamaz.

Göz kapağı ameliyatı fiyatı, hastanın yaşına, operasyonun kapsamına, süresine, uygulanacak yönteme ve doktorun emeği için belirlediği fiyata göre değişir demek en doğrusu olacaktır.

Göz kapağı ameliyatına karar vermeden önce detaylı tetkiklerin yapılması çok önemlidir. Hastanın genel sağlık durumu, operasyondan sonra göz kapağının alacağı şeklin belirlenmesi, hastanın iyileşme süreci gibi detaylandırmaların yapılması, istenmeyen sonuçlar açısından koruyucu olacaktır.

Göz kapağı ameliyatı, gözün kapanma çizgisinden açılan estetik bir kesi ile yapılır. Genetik veya yaşa bağlı olarak sarkan göz kapaklarının içinin boşaltılması ve daha genç bir bakış sağlanması için gerçekleştirilen bu operasyonda hastanın göz kapaklarının iyileşme süreci ortalama 1 aydır. Ancak bundan sonra da bir süre daha dikkatli davranılmalı, göz kapağına baskı uygulanmamalıdır. Mümkün olduğunca makyaj yapmaktan kaçınmak gerekir.

Göz kapakları ameliyat ile beklenen formu ortalama 6 ay içinde alacaktır. Göz üzerine açılan kesiler bu süre sonunda belli belirsiz bir hale gelir. Ancak gözün çok hassas bir organ olması sebebiyle operasyonu yapan doktorun deneyimi ve uygulamanın yapıldığı hastanenin donanımı bu ameliyat için her şeyden önemli olduğu unutulmamalıdır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

GÖZ KAPAĞI

GÖZ KAPAĞI

GÖZ KAPAĞI Göz kapağı sadece gözün üst kısmındaki cilt kısmı olarak bilinse de, gözün altındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir