GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ FİYATLARI

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ FİYATLARI

           Göz kapağı estetiği fiyatları, yapılacak operasyonun kapsamına, hem alt hem üst göz kapağında işlem yapılıp yapılmadığına, kullanılacak yönteme, göz kapağı estetiği ile birlikte başka estetik uygulamaların birlikte gerçekleştirilmesine bağlı olarak değişir.

Göz kapağı estetiği, kişinin yaşa veya genetik faktörlere bağlı olarak sarkan göz kapaklarındaki fazla derinin ve yağ dokusunun alınarak gözlerin daha genç ve gergin görünmesini sağlayan cerrahi bir uygulamadır. Bazı hastalarda sorun daha ciddi boyutlara vararak görmeyi engelleyecek hale gelebilir. Estetik açıdan da rahatsız edici bir durum olan göz kapağı sarkıklığı, gözlerin kıvrılma yerinden açılacak kesilerle içerideki yağlı dokunun ve fazla derinin çıkarılarak geri dikilmesi şeklinde uygulanır. Bu operasyon ile birlikte bazen kaş kaldırma, şakak germe, alın germe gibi uygulamalar birlikte yapılır. Bu şekilde daha kapsamlı uygulamaların varlığı halinde göz kapağı estetiği fiyatları haliyle artacaktır.

Göz kapağı estetiği basit ancak önemli bir operasyondur. Çünkü göz vücudumuzun en hassas organlarından biridir. Yanlış bir işlem veya küçük bir dikkatsizlik ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bu yüzden uygulamayı yapacak doktorun deneyimi önemlidir. Ayrıca kişiye bağlı sebeplerle ameliyat sonrası bazı komplikasyonlar gelişebilir. İstenmeyen sonuçların önlenmesi ve ameliyatın başarı oranının artırılması için operasyon öncesi tetkiklerin ve planlamanın titizlikle yapılması ve bu süreçte hasta ile doktorun sürekli iletişim halinde olması gerekir.

Operasyonun klinik etkileri kısa bir süre sonra ortadan kalkacaktır. Gözlerin üstüne yapıştırılan bantlar görmeye engel değildir. Ameliyattan 10-15 gün sonra dikişler alınır. Bazı kremlerin kullanılması gerekebilir. Aynı zamanda enfeksiyon riskine karşı antibiyotik kullanmak gereklidir.

Göz kapağı estetiği fiyatları ve operasyonun içeriği konusunda detaylı bir araştırma yapıp, birkaç merkezle görüştükten sonra karar vermelisiniz.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA           Göz kapağı kaldırma, genetik, yaşa veya çeşitli hastalıklara bağı olarak görülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir