GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

          Göz kapağı estetiği, göz üstünde yer alan derinin sarkması ve gözün üstüne düşmesi sebebiyle yapılan estetik operasyondur. Aynı operasyonda gözün alt kısmındaki yağlanma ve torbalanma sorunu da çözülür. Göz kapağı estetiği göz kapağının sarkması sebebiyle yapılabildiği gibi gözün üstündeki kısımda şişkinlik, yağlanma veya torbalanma sebebiyle de gerçekleştirilebilir.

Genetik faktörlere ve yaşa bağlı olarak ortaya çıkan göz kapağı problemleri hem estetik açıdan hem de görüş alanını daraltması sebebiyle can sıkıcıdır. Bu yüzden özellikle hanımlar bu sorundan kurtulmak ve daha genç ve güzel bakışlara yeniden kavuşmak isterler.

Göz kapağı estetiği (bleferoplasti), göz kapağında esnekliğini kaybederek sarkmış fazla deri ve altındaki yağ birikimi alınarak gerçekleştirilir. Bu operasyonda göz çevresi de gerilmiş olacağından mevcut kırışıklık sorunları da azalmış olur.

Operasyondan önce hastanın genel muayenesi yapılır ve kronik hastalıkları hakkında bilgi alınır. Yüzün şekli ve simetri durumuna göre bir modelleme gerçekleştirilir. Daha sonra hasta ile görüşülerek bilgi verilir ve ameliyatın süreç ve sonuçları anlatılır. Eğer gerekli ise aynı operasyonda göz çevresi, elmacık kemiği ve alındaki kırışıklık sorunları da giderilebilir. Göz kapağı estetiği lokal anestezi altında yapılır. Gözün üstünde, kirpiklerden 1 cm yukarıdan açılan kesilerden göz kapağı altındaki yağlar alınarak, fazla deri kısmı çıkarılır.

Ameliyattan sonraki ilk 5-6 gün yüz çok dikkatlice yıkanmalıdır. Güneşe çıkılacaksa güneş gözlüğü kullanılmalı, lens kullanılıyorsa ilk bir hafta normal gözlük takılmalıdır. Dikişler operasyondan bir hafta sonra alınır. Önceleri pembe olan izler zaman içinde normale döner. Göz kapağı estetiğinde çok nadir olarak komplikasyonlar görülür. Ancak enfeksiyon ve kanama riskine karşı antibiyotik kullanılması ve kan sulandırıcı (aspirin tarzı) ilaçlardan kaçınılması gerekir. Gözlerin istenilen hale gelmesi birkaç ay, ameliyat izlerinin kaybolması ise yaklaşık 1 yıl sürer.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA           Göz kapağı kaldırma, genetik, yaşa veya çeşitli hastalıklara bağı olarak görülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir