GÖZ KAPAĞI KALDIRMA

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA

          Göz kapağı kaldırma, genetik, yaşa veya çeşitli hastalıklara bağı olarak görülen düşük göz kapaklarının yukarı doğru çekilerek gözlerin normal formuna kavuşmasını sağlayan estetik bir uygulamadır. Göz kapağı kaldırma operasyonlarında çeşitli yöntemler uygulanır. Estetik operasyonlar için her gün yeni bir yöntemin ortaya çıkması sebebiyle göz kapağı ameliyatı olmak isteyenler hangi yöntemi seçecekleri konusunda tereddüt yaşarlar. Ancak öncelikle dikkat edilmesi gereken husus, her yöntemin her hastada aynı sonucu vermeyeceğidir. Bazen daha eski bir teknik çok daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlar. Bu yüzden göz kapağı kaldırma operasyonu yaptırmak istiyorsanız birkaç farklı uzmandan görüş almanız, farklı tekniklerden hangisinin size daha uygun olacağına bundan sonra karar vermeniz en doğrusu olacaktır.

Göz kapağı kaldırma, lokal anestezi altında da gerçekleştirilebilen bir yöntemdir. Her göz için ortalama 30 dakikada işlem tamamlanır. Hasta genellikle aynı gün taburcu edilir.  Operasyondan hemen sonra hasta normal hayatına dönebilir. Yaklaşık 10 gün sonra dikişler alınarak tamamen iyileşme süreci gözlenir. Ancak bazı hastalarda sadece kapağın kaldırılması istenen formun elde edilmesini sağlamaz. Böyle durumlarda göz kapağı derisi altındaki fazla yağ dokusunun da alınması gerekir. Bu tür uygulamalar, göz kapağı kaldırma ile birlikte yapıldığından, biraz daha uzun sürer. Hastanın iyileşme süreci de farklıdır.

Göz kapağı kaldırma operasyonlarında önemli olan nokta, göz kapağının normal işlevlerini yerine getirecek şekilde uygulama yapılmasıdır. Bu operasyonla göz çevresindeki kırışıklıklardan ve gözyaşı kanal tıkanıklıklarından da kurtulmak mümkündür. Eğer hastanın alt göz kapağında da sorun varsa aynı operasyonla bunun da giderilmesi sağlanabilir. Alt göz kapağındaki şişlikler ve sarkmalar için gerçekleştirilen bu uygulamanın göz kapağı kaldırma ile birlikte yapılması halinde hasta tüm göz çevresi sorunlarından kurtulmuş olacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

GÖZ KAPAĞI

GÖZ KAPAĞI

GÖZ KAPAĞI Göz kapağı sadece gözün üst kısmındaki cilt kısmı olarak bilinse de, gözün altındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir