GÖZ KAPAĞI

GÖZ KAPAĞI

Göz kapağı sadece gözün üst kısmındaki cilt kısmı olarak bilinse de, gözün altındaki kısım da göz kapağı olarak kabul edilir. Alt ve üst göz kapağının birbirinden farklı fonksiyonları vardır. Ancak kişilerde görsel olarak üst göz kapağı daha fazla sorun çıkarır. Alt göz kapağı genelde şişme ve morarma şeklinde problem yaratır. Bu sorunlar çoğu zaman etkili kozmetik ürünlerle giderilebilir.  Ancak üst göz kapağında ortaya çıkan sarkma problemi için kozmetik ürünler işe yaramaz. Üstelik üst göz kapağının sarkması görme alanını daraltacak kadar ciddi boyutlara varabilir. Ayrıca üst göz kapağı sarktığında göz çevresinde kaz ayağı kırışıklıkları da daha çabuk oluşur ve daha belirgin hale gelir. Bu yüzden özellikle üst göz kapağı sorunları için estetik operasyon daha uygundur.

Eğer kişide göz kapağı sorunları hem alt hem de üst kapaklarda ise aynı operasyonla ikisinin de çözülmesi mümkündür. Alt göz kapağındaki şişkinlikler genellikle yağ dokunun fazlalığından kaynaklanır. Göz kapağı estetiği yapılırken üst kapaktaki sarkmaların ve alt kapaktaki şişliklerin aynı anda giderilmesi mümkündür. Üst kapaktaki fazla derinin ve deri altı yağ dokusunun, alt kapaktaki yağların çıkarılması ve aynı operasyonla kaşların yukarı kaldırılmasının tek operasyonla yapılması halinde hasta tek seferde tüm göz çevresi sorunlarından kurtulabilir.

Ancak sorun sadece üst göz kapağı sarkmasından kaynaklanıyorsa, sadece bu kısım için operasyon yapılabilir. Uygulama ortalama 2 saat sürer ve genel anestezi altında yapılır. Operasyondan sonra hasta birkaç gün içinde normal hayatına dönebilir. Ve yaklaşık 1 ay sonra ameliyatın izleri silikleşmeye başlayacaktır. Bu dönemde gözdeki dikiş izleri için hafif makyaj yapılması mümkündür. Ameliyattan yaklaşık 1 yıl sonra dikiş izleri silik bir hal alacak ve hasta kalıcı olarak daha sıkı gözlere kavuşacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA

GÖZ KAPAĞI KALDIRMA           Göz kapağı kaldırma, genetik, yaşa veya çeşitli hastalıklara bağı olarak görülen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir