İPLE KULAK ESTETİĞİ

İPLE KULAK ESTETİĞİ

             İple kulak estetiği, kepçe veya farklı şekillerde kulak sorunu yaşayanlar için geliştirilen özel bir estetik uygulamadır. Kulak kepçesi kıvrık veya kafatasına çok dik şekilde durduğu için görsel olarak rahatsız edici bir görüntü yaratan kulaklarda yapılan estetik uygulamalardan biri olan iple kulak estetiği, daha kolay ve kesi yapılmadan gerçekleştirilen  bir yöntemdir. Kulak kepçesinin kafatasına uygun şekilde durması için iplerle kulağın arkaya veya sarkık ise yukarı doğru çekilmesini sağlayan bu yöntemle hasta çok kısa zamanda ve dikiş izi kalmadan istediği kulaklara sahip olur.

İple kulak estetiği, 6 yaşından büyük her hastaya uygulanabilir. Çünkü kulaklar gelişimini 6 yaşına kadar tamamlayan organlardır. Bu yaştan itibaren yapılacak kulak operasyonları, kulaklar büyümeye devam etmeyeceği için ilerleyen yaşlarda sorun yaratmaz.

İple kulak estetiğinin diğer kulak estetiği operasyonlarına göre çeşitli avantajları vardır;

  • Ameliyatsız ve lokal anestezi altında uygulanır. ( Çocuklar veya özel durumları olan hastalarda genel anestezi ile de yapılabilmektedir)
  • 15 dakika içinde yapılabildiği için hasta ameliyat stresine girmeden sorununu gidermiş olur.
  • Kesi yapılmadığı için herhangi bir iz kalmaz ve iyileşme süreci çok hızlıdır.
  • Ameliyattan hemen sonra hasta günlük hayatına dönebilir.

Kulağın kıkırdak kısmına iğne ile yerleştirilen tıbbi ip çekilerek, kulağa gerekli açı ve duruş pozisyonu verilir ve iğnenin girdiği yerler bantlarla kapatılır. İşlem her iki kulağa da uygulanır. Lokal anestezi altındaki hasta kulağın açısında kendisi karar verebilir.

Operasyondan sonra normal hayatına hemen dönebilen hastanın başına kulaklarını kapatacak şekilde bir bant takılır. Bir süre kulakların darbelerden korunması ve mümkün olduğunca üzerine yatılmaması gerekir. İple kulak estetiği %99 oranında başarılı sonuç veren bir uygulamadır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI            Kepçe kulak estetiği fiyatları hakkında kesin bir rakamdan söz etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir