İPLE YÜZ GERME

İPLE YÜZ GERME

             İple yüz germe, gençleşmek ve güzelleşmek isteyen ancak bunun için cerrahi operasyon yaptırmak istemeyen bayanlar arasında son yıllarda popüler olmaya başlayan yöntemlerden biri.

İple yüz germe işleminin keşfi ise tesadüflere dayanıyor. Ameliyatlar sonrasında atılan dikişlerin bulunduğu alanda daha sert bir dokunun oluştuğu bilinir. Bunun nedenini araştıran uzmanlar, vücudun herhangi bir yerine atılan dikişten sonra o bölgede fibroblastik aktivasyon ile kolajen dokunun yoğunlaştığını fark etmişler. Bu doku hem bölgenin dış etkilere karşı daha korunaklı olduğunu hem de daha sıkı bir yapı haline geldiğini gören doktorlar, bu tepkiyi yaratacak özellikte tıbbi ipliği cilt altına yerleştirerek iple yüz germe yöntemi fikrinin temelini oluşturmuşlar.

İple yüz germe tedavisi özel olarak üretilen ipliklerle yapılmaktadır. Yüzünüzün bu işlem için uygun olduğuna karar verilirse lokal anestezi ile işaretlenen noktalardan çok ince iğnelere geçirilmiş PDO (polidioksanon) iplikler enjekte edilir. Bu işlem tüm cilt yüzeyine 1’er cm aralıklarla döşeme şeklinde yapıldıktan sonra ipliklerin uçları cilt altına itilir ve belli bir sistemle konumlandırılır. Son olarak cilt yüzeyine bazı kremler uygulanarak operasyon bitirilir. Operasyon 15 ila 45 dakika arasında sürer. İşlemden sonra hayatın hiçbir aşamasında ipler hissedilmez ve dışarıdan bakıldığında fark edilmesi mümkün değildir. İlk günlerde ciltte ödem görülmesi normaldir. Ancak uygulamanın sonuçları 15 gün sonra fark edilmeye başlar ve tam olarak 2-3 ay sonra kesin sonuç gözlemlenir.

            İple yüz germe, sarkma, kırışıklık, yüz hatlarının sarkma nedeni ile bozulması, elastikiyet kaybı, çene ovalinde görülen deformasyonlarda rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir. İleri derecede olmayan sarkma ve kırışıklık sorunlarında sağlıklı sonuçlar alınmaktadır. Risksiz ve kolay olması sebebiyle tercih edilen bir estetik uygulamadır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

YÜZ GERME AMELİYATI

YÜZ GERME AMELİYATI

YÜZ GERME AMELİYATI Yüz germe ameliyatı, sarkma veya kırışma ile formunu kaybetmiş, estetik olarak kişiyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir