KARIN ESTETİĞİ FİYATLARI

KARIN ESTETİĞİ FİYATLARI

            Karın estetiği fiyatları konusunda en doğru rakamı, bir estetik cerrahla görüştükten sonra öğrenebilirsiniz. Çünkü karın estetiği fiyatları, karın bölgesindeki deformasyona, uygulanacak yönteme, ne amaçla estetik yaptırıldığına, ameliyatın süresine, hastanın genel sağlık durumuna bağlıdır.

Karın estetiği operasyonları genellikle karın germe adı altında yapılmaktadır. Ancak bazı görsel şekil bozuklukları için de uygulanması mümkündür. Örneğin göbek deliğinin şeklinin düzeltilmesi de bir karın estetiğidir.

Karın germe operasyonları yaşa veya kilo alıp vermeye bağlı olarak karın bölgesinde meydana gelen sarkma veya selülitli görünümün giderilmesi için yapılmaktadır. Doğum yapan kadınların karın bölgesinde ortaya çıkan sarkmaların giderilmesi için de tercih edilen karın germe uygulamaları genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Kasık bölgesinden açılan küçük kesilerle girilen karın altı bölgesindeki fazla yağ ve dokuların alınması ve sarkma çok fazla ise derinin gerginleştirilmesi şeklinde uygulanır. Gerginleştirmek için iple germe yönteminin uygulandığı operasyonlar da vardır. Bikini bölgesinin altında kalan kesiler bir süre sonra iyileşir ve görünmez. Çok hafif bir iz kalmakla birlikte dikkatli bakılmadığı sürece fark edilmez hale gelir.

Operasyondan sonra bir hafta kadar istirahat edilmesi ve zorlayıcı hareketlerden kaçınılması gerekir. Ayrıca en az 3 ay boyunca karın korsesi kullanılmalı ve banyo dışında çıkarılmamalıdır. Karın bölgesinin güneş ışınlarından korunması gerekir. Bu yüzden genellikle kış veya sonbaharda yaptırılması tavsiye edilir.

Karın estetiği fiyatları, uygulama yapılacak merkez ve operasyonu yapacak doktora göre değişir. Kullanılan yöntem de fiyatı belirlemede etkilidir. Bu açıdan birkaç farklı doktorla görüştükten sonra ameliyatın nerede yaptırılacağına karar vermek en mantıklısıdır. Aynı uygulama için birbirinden farklı fiyatların talep edildiği düşünüldüğünde tek bir hastane ile görüşüp, doğrudan orada ameliyat olmak, aynı işlem için daha fazla para ödemenize sebep olabilir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KARIN GERME AMELİYATI OLDUM

KARIN GERME AMELİYATI OLDUM

KARIN GERME AMELİYATI OLDUM İnternet sitelerinde veya hanımlar arasındaki konuşmalarda sıkça duyduğumuz estetik operasyon türlerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir