KARIN ESTETİĞİ

KARIN ESTETİĞİ

          Karın estetiği; kilo alıp verme, hamilelik, yaş gibi sebeplerle deforme olan karın bölgesindeki yağların alınarak, karın derisinin gerdirilmesi işlemdir. Hastanın durumuna ve operasyonu yapan doktorun yetkinliğine göre karın estetiği için uygulanan yöntemler farklılık gösterebilir.

          Karın estetiği ile birlikte yağlanma varsa liposuction da uygulanabilir. Karındaki deformasyon kilo verme ile ortaya çıkmış ve kişi bu arada istediği kiloya düşmüş olsa bile karın derisi altında bir miktar yağ kalacaktır. Bu da karın bölgesinde çirkin bir görünüme ve sarkmalara sebep olur. Eğer sorun sadece göbek altındaki bölgede ise operasyon o bölge ile sınırlı tutulur. Ancak göbek üstünde, bel kısmındaki deformasyonlarda daha kapsamlı bir operasyon gereklidir. Bölgedeki fazla yağlar vakumlama yada yakma yöntemi ile tahliye edilir. Sarkma yapan fazla deri kesilerek çıkarılır. Kalan kısım gerdirilerek, karın derisi ile kaslar arasına özel dikişler atılarak sabitlenir. Operasyon uygulama yapılacak alana göre 1,5 ila 4 saat arasında sürer ve genel anestezi altında yapılır. Ve açılan kesilere de dikiş atılarak operasyon tamamlanır.

Karın estetiği karında kalıcı izlere sebep olur. Ancak kesiler 1-2 cm eninde olduğundan ve bikini bölgesinde, çamaşırın içinde kalan kısımda açıldığından görünmez. Her operasyon gibi karın estetiği de bazı riskler taşır. Bu yüzden gerekli tetkiklerin yapılması önemlidir.

Ameliyattan sonra birkaç gün şişlik, ağrı ve gerilme hissi yaşanması mümkündür. Operasyondan 10-15 gün sonra iyileşme durumuna göre hastanın dikişleri alınır. 3 hafa süresince sık sık ama az miktarda yemek yenilmesi gerekir. Sargılar çıkarıldıktan sonra 1,5 ay kadar korse kullanılmalıdır. Operasyondan sonraki 15 gün boyunca mümkünse çalışılmaması, çalışılması gerekli ise çok dikkatli davranılması ve zorlayıcı hareketlerden kesinlikle kaçınılması gerekir. Ameliyattan ortalama 1-1,5 ay sonra karın toparlayıcı egzersizlere başlanabilir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Karın Germe

KARIN GERME

KARIN GERME           Karın germe ihtiyacı genellikle kadınlarda görülür. Erkeklere göre karın bölgesinde daha az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir