KARIN GERME AMELİYATI SONRASI

KARIN GERME AMELİYATI SONRASI

           Karın germe ameliyatı sonrası hastanın yapması ve dikkat etmesi gereken hususlar doktor tarafından bildirilir. Karın germe ameliyatı sonrası genellikle hasta hemen taburcu edilir. Ancak başka sağlık sorunları olan veya komplikasyon gelişen kişilerin birkaç gün hastanede kalması istenebilir.

Karın germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir;

  1. Hasta en az 1 hafta evde dinlenmeli, ev işi veya zorlayıcı hareketler yapmaktan kaçınmalıdır. Dinlenme sürekli yatma anlamına gelmez ancak günlük hayatta her zaman yapılan zorlayıcı aktivitelerden uzak durulmalıdır.
  2. Operasyon yapılan bölge için en az 3 ay karın korsesi kullanılmalıdır.
  3. Güneş ışınlarını daha fazla çektiği için koyu renkli kıyafetlerden uzak durulmalı, deniz kenarında güneşlenilmemelidir. Operasyon bölgesi her şekilde güneşten korunmalıdır. Bu sebeple karın germe ameliyatı için en doğru mevsim sonbahar ve kış aylarıdır.
  4. Karın bölgesinde şişlik ve morluklar oluşması normaldir ve hafif ağrılar olabilir. Bunlar ortalama 1 ay kadar sonra tamamen geçer. Verilen ilaçlar çok düzenli kullanılmalıdır.
  5. Kesi yapılan alan 6 ay kadar kırmızı veya pembemsi bir renk kalır. Bu ortalama bir sene sonra silik biz çizgi haline gelecektir. Bu kısma ancak 1 yıl sonra kalıcı makyaj yaptırılabilir.
  6. Sezaryenle doğum yapan hastalar için karın germe operasyonu 1 yıldan önce yapılmaz.
  7. Operasyondan sonra hastanede ve yanınızda bir refakatçi bulunması gerekir.
  8. Ameliyattan hemen sonra hastaneden çıksanız dahi birkaç saat bir şey yiyip içmemek gereklidir.
  9. Verilen ilaçlar arasında en önemlisi antibiyotiktir. Antibiyotikleri doktor tarafından belirtilen süre boyunca saatlerine dikkat ederek almak gerekir.
  10. Operasyondan sonraki 1 yıl süresince mümkün olduğunca zorlayıcı hareket ve ağır sporlar yapılmamalı, korse olabildiğince uzun süre kullanılmalıdır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KARIN GERME AMELİYATI OLDUM

KARIN GERME AMELİYATI OLDUM

KARIN GERME AMELİYATI OLDUM İnternet sitelerinde veya hanımlar arasındaki konuşmalarda sıkça duyduğumuz estetik operasyon türlerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir