KARIN GERME AMELİYATI

KARIN GERME AMELİYATI

           Karın germe ameliyatı kilo kaybı, hamilelik, yaşlanma veya çeşitli tedavilere bağlı ortaya çıkan ve karın bölgesindeki sarkma, yağlanma, çatlak gibi sorunları ortadan kaldırmayı amaçlayan estetik operasyondur.

Genellikle kadınlarda görülen karın bölgesi sorunları estetik olarak kötü görünüme sebep olur. Ancak erkeklere de karın germe ameliyatı yapılmaktadır. Deri altında biriken yağlar, vücudunun diğer bölgelerine orantısız bir görünüme sebep olan, kilo verme sebebiyle sarkan, selülitli bir görünüm alan veya çatlakların olduğu karınlarda karın germe ameliyatı mucize sonuçların ortaya çıkmasını sağlar.

            Karın germe ameliyatında çeşitli teknikler uygulanmaktadır. Ancak bu operasyonların bir kısmında karnın alt bölgesinde sezaryen izine benzer bir iz kalır. Son yıllarda bu izin kalmadığı bir yöntem uygulanmaya başlanmıştır. İzsiz karın germe ameliyatı denilen bu yöntemde endoskopik uygulama yapılarak hiç iz kalmadan sıkı ve düzgün bir karna sahip olmak mümkündür.

Karın bölgesinde biriken yağlar liposuction veya yakma yöntemi ile tahliye edilir. Daha sonra kaslar ve karın zarı belli yerlerden birbirine dikilerek bütünleşme sağlanır. Endoskopik karın germe ameliyatı, bikini bölgesinden açılan 1-2 cm’lik kesilerden girilerek gerçekleştirilir.

Eğer sadece yağlanma var, deri gerginliğinde sorun yoksa liposuction veya liposhaping ile yağların tahliyesi yeterli olacaktır. Ancak hem yağlanma hem de deri sarkması varsa yağların alınmasından sonra karın germe işleminin de yapılması gerekir. Bu tür vakalarda sadece yağların alınması ile istenilen sonuç elde edilemez.

Karın germe ameliyatı yaklaşık 2-3 saat sürer ve genel anestezi altında yapılır. Kısmen riskli bir ameliyattır. Ameliyattan sonra enfeksiyon riskine karşı antibiyotik ilaçlar kullanılmalıdır. Ayrıca operasyon yapılan bölgede sıvı toplanması da görülebilir. Bu sıvının vücuttan atılmasını sağlamak için bölgeye drenler takılır. Ameliyatın tam olarak sonucunun görülmesi ve karnın istenilen şekli alması ortalama 6 ay sürer.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

Karın Germe

KARIN GERME

KARIN GERME           Karın germe ihtiyacı genellikle kadınlarda görülür. Erkeklere göre karın bölgesinde daha az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir