KARIN GERME

KARIN GERME

          Karın germe ihtiyacı genellikle kadınlarda görülür. Erkeklere göre karın bölgesinde daha az kas bulunan kadınlarda kilo verme, yaşlanma veya doğum gibi sebeplerle sarkma ve yağ birikmesi ortaya çıkar. Bazen aşırı kilo veren erkeklerde de görülen karın sarkması, egzersizle ortadan kaldırılacak bir sorun değildir. Çünkü karnın sarkan kısmı kas değil, deri ve deri altındaki yağ dokusudur. Bölgede hiç yağ kalmasa bile ani ve aşırı kilo vermede karında sarkma görülmesi tamamen deri ve dokularla alakalı bir durumdur. İleri düzeyde görülmesi halinde yapılabilecek en doğru şey karın germe operasyonudur.

Karın germe liposuction yöntemi ile birlikte yapılırsa daha kalıcı sonuçlar elde edilir. Hastanın bikini bölgesinden açılan bir kesiden girilerek fazla yağ liposuction ile alınır, fazla deri ve doku kesilerek çıkarılır, kalan kısım içeriden karın kaslarına dikilerek, kesi kapatılır. Göbek deliği yer değiştireceği için aynı uygulama göbek deliği çevresinde de yapılarak karın derisi ve göbek deliği yukarı doğru çekilmiş olur. Operasyon hastanın durumuna göre 2 ila 5 saat arasında sürer. Operasyondan sonra hastaya 1 günlüğüne idrar sonrası takılır ve ertesi gün karın korsesi giydirilir.

Karın germe operasyonunun doğru şekilde planlanması ve doğru yöntemin uygulanması önemlidir. Karın germe yeniden hamile kalmaya engel olmadığı gibi 1 yıl aralıklarla yenilenebilir bir uygulamadır. Ancak operasyondan sonra karın kaslarının güçlendirilmesi için bazı egzersizlerin yapılması ve kilo kontrolü, yeniden ameliyat olmayı gerektirmeyebilir.

Karın germe operasyonunun bilinen herhangi bir riski yoktur. Ancak kişiye özel komplikasyonlar veya kronik hastalıklar sebebiyle bazı sorunlar yaşanabilir. Bu yüzden ameliyat öncesinin iyi planlanması ve hastaya ilişkin tetkiklerin dikkatle yapılması önemlidir. Genel olarak enfeksiyon riski olsa da düzenli olarak antibiyotik kullanılması ve hijyene dikkat edilmesi halinde herhangi bir sorun yaşanmaz.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KARIN GERME AMELİYATI OLDUM

KARIN GERME AMELİYATI OLDUM

KARIN GERME AMELİYATI OLDUM İnternet sitelerinde veya hanımlar arasındaki konuşmalarda sıkça duyduğumuz estetik operasyon türlerinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir