KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ

Kaş ekimi, tıpkı saç ekimi gibi kişinin kendi kıl kökleri ile gerçekleştirilen bir operasyondur.

Kadınlarda daha sıklıkla görülen kas estetiği taleplerinin sebebi kaşların dökülmesi veya formunun bozulmasıdır. Kaşların çok ince alınması, genetik yapı, kaşların dökülmesi gibi sebeplerle kaşlarda ortaya çıkan estetik sorunların kaş ekimi ile giderilmesi mümkündür. Kaş ekimi için kişinin saçından veya ekime uygun köklerin bulunduğu bir bölgeden kıl kökleri alınır. Kaşlardaki boşluklara veya verilmek istenen şekle göre belli bölgelere bu kıl kökleri ekilir.

Saç ekimi gibi FUE tekniği ile yapılan kaş ekiminde kişinin kendi kökleri kullanıldığı ve nakledilen kökler havayla uzun süre temas etmediği için herhangi bir yan etkisi yoktur. Ayrıca mikron düzeyinde iğnelerle herhangi bir kesi açılmadan kökler yerleştirildiği için kaş derisinde hiçbir iz kalmaz.

Kaş ekimi ile ince kaşlara belli bir şekil verilerek kalınlaştırılması da mümkündür. Ancak bunun için işin uzmanı bir hekimle görüşmek, kişinin yüzüne uygun kaş şeklini belirlemek ve nakle uygun kıl köklerini tespit etmek gerekir. Bu aşamalardan sonra uzman biri tarafından gerçekleştirilen kaş ekimi ile ömür boyu kalıcı ve güzel kaşlara sahip olmak mümkündür.

Operasyon yapıldıktan birkaç hafta sonra ekilen kökler dökülür. Bu uygulamanın doğal bir sonucudur. Yaklaşık bir ay kadar sonra köklerden yeni kaşlar çıkmaya başlayacaktır. Operasyon sonrasından kaşların tamamen çıktığı ana kadar kaş bölgesinin ovuşturulmaması, kimyasal maddelerin uygulanmaması, ekim yapılan bölgenin güneşten korunması gerekir.

Operasyondan sonraki 6 ayın sonunda yeni kaşlar tamamen çıkmış olacaktır. Kaş ekimi ile çıkan kaşlar ömür boyu kullanılabilir ve sağlıklı olur. Ancak ekilen kaşlar da hastaya ait doğal kıl kökleri olduğu için saçlar gibi ağarabilir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KAŞ EKTİRME

KAŞ EKTİRME

KAŞ EKTİRME Kaş ektirme, seyrek veya dökülerek şekil bozukluğuna uğrayan kaşlardaki boşlukların kendi kılları kullanılarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir