KAŞ EKTİRME

KAŞ EKTİRME

Kaş ektirme, seyrek veya dökülerek şekil bozukluğuna uğrayan kaşlardaki boşlukların kendi kılları kullanılarak doldurulması, daha gür ve şekilli kaşların elde edilmesi amacıyla yapılan estetik uygulamadır.

İnsanların bir kısmı genetik veya fiziksel özellikleri sebebiyle seyrek kaşlıdır. Bazı insanlarda ise yaşa ve hastalıklara bağlı olarak kaşlar dökülerek seyrelir. Gerek kadınlar gerekse erkekler için önemli olan kaş güzelliğini sağlamak, bakışlara anlam katmak, daha güzel ve estetik görünümlü kaşlara sahip olmak için kaş ektirme işlemi yapılmaktadır.

Kaş ektirme de tıpkı saç ektirme gibi uygulanır. Kişinin nakle müsait ende bölgesindeki kılları özel bir yöntemle alınarak, kaşlardaki açık bölgelere nakledilir. Ancak hastanın hiç kaşı yoksa önce bir kaş hattı belirlenerek kaş ekimi bu bölgeye yapılır.

Kaş ektirme kişini kendisine ait kıllarla yapıldığı için herhangi bir risk taşımaz ve tıpkı saçlar gibi zaman içinde renk değiştirip beyazlaşabilir. Ekim yapıldıktan bir süre sonra ekilen kaşlar dökülür. Bu uygulamanın doğal sonucudur. Kısa bir süre sonra dökülen ekim alanından gür ve yeni kaşlar çıkmaya başlayacaktır. Ekim ile uzayan kaş kalıcı ve dayanıklıdır. Uygulama mikron bazlı ince iğnelerle yapıldığı ve herhangi bir kesi açılmadığı için hiçbir iz kalmaz. Operasyondan sonraki 6 ay ile 1 yıl arasında hasta istediği sağlıklı, gür ve güzel kaşlara sahip olur.

Kaş ekimi anestezi almasında herhangi bir sakınca olmayan, hamile veya bebek emzirmeyen, ilaç tedavisi devam etmeyen 18 yaşından büyük tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir. Operasyon lokal anestezi altında ve ekilecek kaş miktarına bağlı olmak üzere ortalama 1 saat sürer. Uygulamanın akabinde kişi gündelik hayatına dönebilir. Ancak operasyondan sonraki 3 gün kaşlara su değdirilmemesi, ovuşturulmaması ve kimyasal madde sürülmemesi gerekir.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ Kaş ekimi, tıpkı saç ekimi gibi kişinin kendi kıl kökleri ile gerçekleştirilen bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir