KAŞ ESTETİĞİ

KAŞ ESTETİĞİ

            Kaş estetiği; şekli bozuk, düşük veya birbiri ile simetrik olmayan kaşların düzeltilerek yüze uygun ve estetik açıdan güzel hale getirilmesi için yapılan operasyondur.

İdeal kaş şekli diye bir şey yoktur. Kaşların kalın veya ince, yuvarlak veya düz, uçlarının aşağı veya şakaklara doğru olması tamamen moda akımlarına veya kişisel tercihlere bağlıdır. Ancak kaşların şekli ve gürlüğünü belirleyen ana faktör genlerdir. En güzel kaş kişinin yüz hatlarına uygun olan kaştır. O yüzden kaş estetiği konusunda moda akımlarının etkisinde kalmadan karar vermek ve gerçekten şekil bozukluğu olan kaşlara estetik yaptırmak en doğrusudur.

Kaşları aşırı düşük, bir kaşı diğerinden dikkat çekici şekilde farklı, genel görünüm itibariye çirkin görünen kaşları olan insanlar için en etkili ve kalıcı yöntem kaş estetiğidir.

Kaş estetiği, kaş alma, dövme veya kalıcı makyaj yaptırma, kaş ektirme, botox, endoskopik kaş şekillendirme veya iple kaş asma gibi çok farklı yöntemlerle sağlanabilir. Eğer kaşlardaki sorun estetik operasyonu gerekli kılıyorsa ve bu konuda doktor da olumlu görüş bildirdi ise estetik müdahale ile sorunun giderilmesi mümkündür.

Kaş estetiği ameliyatı, 18 yaşını geçmiş her yaşta hastaya uygulanabilir. Genellikle hastaların tercihi kaş kaldırma suretiyle sorunun giderilmesidir. Cerrahi kaş kaldırma için de endoskopik uygulama veya iple asma yöntemi kullanılır. Her iki yöntem de yüzde herhangi bir iz bırakmaz ve kaşların yukarı doğru kalkarak daha gergin bir görünüm sağlanmasına yardımcı olur. Gerdirilerek kaldırılan kaşlar şekli olarak ta forma kavuşur. Kaş ektirme ile de kaşlardaki görünüm bozukluklarını gidermek mümkündür. Botox uygulamaları, kaş çevresini doldurarak daha gergin ve genç bakışlar elde etmeyi sağlar. Sizin için hangi yöntemin daha uygun olduğuna karar vermek için uzman bir doktora müracaat ederek görüş almanız en doğrusudur.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KAŞ EKTİRME

KAŞ EKTİRME

KAŞ EKTİRME Kaş ektirme, seyrek veya dökülerek şekil bozukluğuna uğrayan kaşlardaki boşlukların kendi kılları kullanılarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir