KAŞ KALDIRMA AMELİYATI

KAŞ KALDIRMA AMELİYATI

           Kaş kaldırma ameliyatı, alında saçların başladığı alan ile kaşlar arasındaki kırışık veya sarkık deriyi gerginleştirmek, aynı zamanda gözlerin üstüne doğru inen veya şekli bozuk olan kaşlara yüze uygun şekil vermek için gerçekleştirilen estetik operasyondur.

           Kadın ve erkeklerin kaş şekilleri ve alın yapıları farklıdır. Ayrıca kaş ve alın bölgesinin şekli kişiden kişiye değişkenlik gösterir. İnsanların bir kısmında iki kaş arasında ciddi şekil farkları vardır. Bunların simetrik ve gözlerle orantılı hale getirilmesi için kaş kaldırma ameliyatı yapılır. Bu aynı zamanda daha genç ve mutlu bir yüz ifadesinin elde edilmesini de sağlar.

Kaş kaldırma ameliyatı için belli bir yaş sınırı yoktur. 18 yaşını geçen herkes kendi isteği ile bu operasyonu yaptırabilir. Ameliyattan önce hastanın yüzüne uygun bir modelleme yapılır. Hastanın mevcut kaş durumu ile operasyon sonrası elde edilmesi beklenen görüntü arasındaki farka göre nasıl bir yöntem uygulanacağına karar verilir. Eğer isteniyorsa ve gerekli ise kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte şakak germe işlemi de yapılabilir. Ancak düşük ve şekli bozuk kaşların düzeltilmesi için şakak germe tek başına yeterli olmayacaktır. Şakak germe sadece kaşların bitiş uçlarının yukarı çekilmesini sağlar, şekli bozuk kaşları düzeltmez.

Alın germe operasyonları, 40 yaşın üstünde olan ve alnında derin kırışıklıklar oluşan kişilere uygulanan estetik bir operasyondur. Bu operasyon esnasında kaş kaldırma işlemi de yapılabilir. Aynı operasyonda göz kapağı estetiği ve yüz germenin birlikte yapılması mümkündür.

Kaş kaldırma ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılır. Alında saçlı derinin başladığı yerden yapılacak birkaç milimetrelik kesilerden girilerek, kaş daha önceden yapılan modellemeye göre kaldırılır. Operasyon yaklaşık 1 saat sürer. Hasta 3 gün içinde normal hayatına ve işine dönebilir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KAŞ EKTİRME

KAŞ EKTİRME

KAŞ EKTİRME Kaş ektirme, seyrek veya dökülerek şekil bozukluğuna uğrayan kaşlardaki boşlukların kendi kılları kullanılarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir