KAŞ KALDIRMA ESTETİĞİ

KAŞ KALDIRMA ESTETİĞİ

           Kaş kaldırma estetiği özellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Doğuştan veya yaşa bağlı olarak sarkık kaşların estetik operasyonla düzeltilmesi, göz çevresinin daha genç ve gergin bir görünüme kavuşturulması mümkündür.

Kaşlar kadınların en çok önem verdiği şeylerden biridir. Aynı zamanda yüze ifadesini veren en önemli organdır. Hiç kimse şekli bozuk veya sarkık kaşları olsun istemez. Kalkık ve göze daha uzak olan kaşlar hem makyajın daha güzel görünmesini sağlar hem de yüze daha genç bir ifade verir.

          Kaş kaldırma estetiği çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Ancak genellikle yüz için uygulanan diğer estetik müdahalelerle birlikte yapıldığı görülür. Ama sadece kaşlarının düşüklüğünden veya şeklinden şikayetçi olan hanımların sadece kaş kaldırma estetiği yaptırmalarına da engel yoktur.

Kaş kaldırma için genellikle iple asma yöntemi uygulanır. Şakak bölgesinden, saçlı derinin başladığı alandan açılan küçük bir kesi ile kaşın yukarı doğru kaldırılacak ucu arasına yerleştirilen bir ip sayesinde kaş yukarı çekilir. Çok küçük kesiler açılarak yapılan bu uygulama herhangi bir iz bırakmaz. Aynı operasyonla göz çevresindeki kırışıklıkların ve düşük göz kapağı probleminin de giderilmesi mümkündür. Kaş kaldırma sayesinde alın bölgesindeki kırışıklıklar da giderilmiş olacaktır.

Ancak kaş kaldırma için botoks yönteminin uygulanması da mümkündür. Bu kaşın durumuna ve hastanın isteğine göre verilecek bir karardır. Aşırı sarkık olmayan kaşlar, botoks uygulaması ile kaldırılarak forma sokulabilir. Kaşın iple kaldırılması yöntemi daha komplike bir uygulamadır ve 45 yaşından sonra uygulanması tavsiye edilmektedir.

Hangi yöntem uygulanırsa uygulansın, lokal anestezi altında operasyon yapılır. Hasta hemen normal hayatına dönebilir. Operasyondan 10 – 15 gün sonra kaşlar alınarak istenen şekil verilir ve süreç tamamlanır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ Kaş ekimi, tıpkı saç ekimi gibi kişinin kendi kıl kökleri ile gerçekleştirilen bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir