KAŞ KALDIRMA

KAŞ KALDIRMA

Kaş kaldırma, yaşa bağlı olarak kaşları aşağı inen, göz çevresi kırışan veya doğuştan kaşları aşağıda olan insanlar için uygulanabilen bir estetik operasyondur. Kaşın gözün üstüne doğru inmesi veya şekli bozukluk olması hem yüz ifadesini değiştirir hem de estetik sorun yaratır. Kaşları orantısız ve yüzün ifadesini bozan kişilerde de kaş kaldırma operasyonu ile bu görüntünün düzeltilmesi mümkündür.

Genellikle kadınlar için önemli olan kaş güzelliği, bakışlara anlam kazandırdığı gibi yüzün daha genç ve aydınlık görünmesini de sağlar. Bu yüzden kadınlar kaşlarını güzelleştirmek, düşük kaşlarını kaldırmak, göz çevresindeki ince kırışıklıkları azaltmak için kaş kaldırma operasyonu yaptırırlar.

Kaş kaldırma operasyonu her isteyen hasta için ve her kaşta uygulanmaz. Çünkü kaşlardaki sorunların farklı uygulama ve yöntemlerle giderilmesi de mümkündür. Ancak kişinin gerçekten kaş kaldırma işlemine ihtiyacı olduğuna karar verilirse, lokal anestezi altında bir uygulama yapılarak kaşların yukarı çekilmesi sağlanır. Böylece yatay kırışıklıklar azalır, kaşa doğal bir kavis verilir ve gevşeyen kaş bölgesi sıkılaşmış olur.

Operasyonda alındaki saçlı deri kısmından kesi açılır. Buradan girilerek kaş kısmına mikro cerrahi ipleri bağlanarak bu ipler kafatasına askılanır. Kaş kaldırma ile birlikte örümcek ağı, botox ve ultherapy yöntemlerinin planlanması mümkündür. Kaşı asmak için kullanılan iplerin iki kat kullanılması ile iplerin kopması ve kaşın tekrar düşmesi önlenmiş olur. Ameliyatsız ve izsiz bir yöntem olan iple kaş asma risksiz ve kolay bir uygulamadır. Hasta 15 dakika içinde hastaneden çıkarak normal hayatına geri dönebilir.

Kaş kaldırma için botox gibi farklı yöntemler de uygulanmaktadır. Ancak botox belli periyotlarda tekrarlanması gereken bir yöntemdir. Kırışıklık ve kaş düşüklüğü henüz tam olarak belli olmayan daha genç yaştaki hastalarda etkilidir.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ Kaş ekimi, tıpkı saç ekimi gibi kişinin kendi kıl kökleri ile gerçekleştirilen bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir