KAŞ YAPTIRMA

KAŞ YAPTIRMA

          Kaş yaptırma çeşitli sebeplerle kaşlarının görüntüsünden memnun olmayan kişilerin başvurduğu estetik yöntemlere verilen genel isimdir. Kaş yaptırma denildiğinde estetik uygulamalar, kaş ektirme, dövme, kaş kaldırma gibi çok farklı uygulamalar akla gelir.

Özellikle hanımlar tarafından tercih edilen kaş yaptırma, kaşın durumu ve kişinin tercihine göre belirlenen teknikle gerçekleştirilir. Kaşları dökülen, incelen ve seyrekleşen hanımlar genellikle kaş ekimini tercih etmektedirler. Kaş ekimi, kişinin saçlarından alınan kıl köklerinin, belirlenen kaş kontörüne uygun şekilde kaş bölgesine ekilmesi ile gerçekleştirilir.

Kaşları sarkık olan hanımlar ise cerrahi bir uygulama olan kaş kaldırma yöntemine başvururlar. Çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilen kaş kaldırmada en pratik ve iz bırakmayan yöntem iple kaş kaldırmadır. İple kaş kaldırmada kişinin kaşları alın bölgesinden açılan deliklerden iplerle yukarı çekilmekte, böylece daha genç ve aydınlık bakışlar sağlanmaktadır. Bu yöntemle sarkık göz kapaklarının düzeltilmesi de mümkündür.

Kaş yaptırma yöntemlerinden bir diğeri ise dövme veya kaş efektidir. Kalıcı makyaj da denilen bu yöntemler, çeşitli boyaların deri altına enjekte edilmesi sonucunda kaşa şekil verir. Dövme tüm kaş bölgesine uygulanan bir çeşit boyama iken kaş efekti belli bir kontür içinde dövme yöntemi ile doğal kıl görüntüsü sağlar. Seyrek kaşlarda daha çok tercih edilen kaş efekti, daha doğal bir görüntü sağlaması sebebiyle son yıllarda en fazla tercih edilen kaş yaptırma yöntemidir. Dövme ise kaşları çok ince veya çok az olan hanımlara uygulanır. Kaş dövmesi ile mevcut kaşlar korunarak, kişinin doğal saç rengine uygun boyalarla kaşa şekil verilir. Ancak zaman içinde dövme yapılan boyaların renginin değişmesi sebebiyle belli periyotlarda tekrarlanması gereken bir uygulamadır. Bu yüzden son yıllarda yerinin doğal kıl görünümü veren kaş efekti yöntemine bırakmıştır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ

KAŞ EKİMİ Kaş ekimi, tıpkı saç ekimi gibi kişinin kendi kıl kökleri ile gerçekleştirilen bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir