KEPÇE KULAK AMELİYATI FİYATI

KEPÇE KULAK AMELİYATI FİYATI

Kepçe kulak ameliyatı, halk arasında yelken kulak ta denilen kulak şekli bozuklukları sebebiyle yapılan estetik operasyonlara verilen genel isimdir. Genetik sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan kepçe kulak sorunu, 6 yaşından sonra sağlıklı her insana yapılabilir.

Kepçe kulak ameliyatı fiyatı konusunda kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü yapılan işlem aşağı yukarı aynı olsa da, bazen hastanın küçük veya aşırı stresli olması sebebiyle genel anestezi altında yapılması gerekir. Bu da fiyatın değişmesine sebep olacaktır. Kepçe kulak ameliyatı için herhangi bir üst yaş sınırı olmadığından, hasta bu operasyona birlikte farklı estetik uygulamaların yapılmasını da isteyebilir. Özellikle yüz bölgesinde yapılacak bir uygulama da isteniyorsa aynı operasyonda ikisi birden gerçekleştirilebilir. Bu da kepçe kulak ameliyatı fiyatı konusunda değişikliğe sebep olur.

Hastanın yaşı, kulaktaki sorunun kapsamı da bazen fiyatlara etki edebilir. Bazı kepçe kulak ameliyatları sadece kulak kepçesini küçültme şeklinde yapılırken, bir kısmı hem kepçeyi küçültme hem de kepçeyi kafatasına daha uygun bir açıya getirme şeklinde ikili uygulama gerektirir. Bu durumda da fiyat farkı ortaya çıkacaktır.

Bunların yanında uygulamayı yapacak doktorun veya hastanenin belirlediği ameliyat ücreti de her merkez için farklıdır. Genellikle ekonomik seviyesi daha yüksek semtlerde talep edilen ücretler daha fazla olmaktadır. Kepçe kulak ameliyatı ise çok komplike ve zor bir operasyon değildir. Bu yüzden semt veya şehir farkı yüzünden fazla ücret ödemenin bir anlamı yoktur.

Kepçe kulak ameliyatı fiyatı konusunda birkaç farklı doktor ve merkezden fiyat almanız, operasyonun süresi ve şekli konusunda farklı görüşleri dinlemeniz, bu ameliyatın yapıldığı devlet hastaneleri olup olmadığını araştırmanız ve bundan sonra karar vermeniz daha doğru olacaktır.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI            Kepçe kulak estetiği fiyatları hakkında kesin bir rakamdan söz etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir