KEPÇE KULAK AMELİYATI

KEPÇE KULAK AMELİYATI

Kepçe kulak ameliyatı, kulakları olması gerekenden büyük veya kafa yüzeyine dik olan kişilere uygulanan estetik operasyondur.

Kepçe kulak sorunu genellikle genetik yatkınlık sebebiyle ortaya çıkar. Bebeklikte yanlış yatırma veya kulakların kıvrılması sebebiyle ortaya çıktığı düşünülen kulak deformasyonunun sebebi de genetik faktörlerdir. Özellikle ergenlik öncesi ve ergenlik döneminde çocukların psikolojik sorunlar yaşamasına sebep olan kepçe kulak, çocuğun sosyalleşmesi ve özgüveninin gelişmesine olumsuz etki eder. Bu yüzden kepçe kulak ameliyatı ile sorunun giderilmesi tavsiye edilir.

Kepçe kulak ameliyatı, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Ancak yaşı küçük hastalarda genel anestezi de uygulanmaktadır. Ortalama 1 saat süren ameliyatta kesi kulağın arka kısmında yapılır. Derisi kaldırılan kulağın, deri altında kalan kıkırdak kısmı düzenlenir, kıvrımlar şekillendirilir ve kulağın kafaya olan açısına uygun pozisyon verilir. Ameliyat çok nadir görülen komplikasyonlar dışında riskli değildir. Enfeksiyon, kanama ve hematom görülme ihtimali olsa da dikkatli davranılması ve ilaçların düzenli kullanılması halinde herhangi bir sorun yaşanmaz.

Kepçe kulak ameliyatı, 6 yaşından itibaren her yaştaki hastaya yapılabilir. Okula başlamadan önce çocuktaki kepçe kulak sorununun giderilmesi yaşayabileceği psikolojik travmalara da engel olacaktır. Ancak daha sonraki yaşlarda da operasyonun yapılmasında herhangi bir engel yoktur. Operasyondan sonra çok az ağrı ve sızı görülebilir. Ağrıları gidermek ve enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak için ağrı kesici ve antibiyotik kullanılması gerekir.

Operasyondan hemen sonra hastanın normal hayatına dönmesi mümkündür. İlk günlerde kulaklarda kızarıklık ve ödem meydana gelmesi normaldir. Bu endişelenecek bir durum değildir, operasyonun normal sonucudur. Şişlikler ve kızarıklıklar birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Kepçe kulak ameliyatı, kesik kulak arkasındaki saçlı deride yapıldığı ve estetik dikiş atıldığı için iz bırakmaz.

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI            Kepçe kulak estetiği fiyatları hakkında kesin bir rakamdan söz etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir