KEPÇE KULAK ESTETİĞİ

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ

            Kepçe kulak estetiği, doğuştan ve genetik faktörlere bağlı ortaya çıkan kepçe kulak probleminin estetik operasyonlar ile giderilmesi için yapılan cerrahi müdahalelerdir. Kepçe kulak estetiği yapılacak kişinin ciddi bir sağlık sorunu olmaması ve 18 yaşından küçükse anne babasının yazılı muvafakati gereklidir.

Bebekleri yanlış yatırma veya kulak kepçesinin kıvrılması gibi sebeplere bağlı olduğu sanılan kepçe kulak sorunu aslında tamamen genetik temellidir. Özellikle çocukların küçük yaşlarda arkadaşları tarafından alay konusu olmasına sebep olan kepçe kulak, bir süre sonra psikolojik problem yaratmaya başlar. Kadınlar ve kızlar için saçlarla kapatılarak kamufle edilebilen kepçe kulak, erkeklerde hem estetik açıdan hem de psikolojik olarak daha büyük sorun yaratır. Bu yüzden kepçe kulak sorunu olan çocukların mümkün olduğunca erken yaşlarda bu ameliyatı olmaları tavsiye edilmektedir. Kepçe kulak estetiği için doktorlar tarafından tavsiye edilen alt yaş sınırı 6’dır. Böylece çocuk hem okula başlamadan bu problemden kurtulacak hem de ergenlik döneminde saha az psikolojik sorun yaşayacaktır. Ancak kepçe kulak estetiği için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. 6 yaşından itibaren her yaştan insana rahatlıkla yapılabilen bir ameliyattır.

Kepçe kulak estetiği 2 farklı sorun sebebiyle yapılabilir. İlkinde hastanın kulak kepçesi olması gereken çok daha büyüktür. Yelken kulak denilen bu durumda kulak kepçesi küçültülerek normal ebatlara getirilir. Diğer kepçe kulak operasyonu ise başın iki yanında, kafatasına dik şekilde duran kulakları kafatasına daha paralel hale getirmek için yapılır.

Bilinen herhangi bir riski olmayan kepçe kulak estetiği, kulak arkasındaki saçlı deriden açılan kesi ile yapıldığı için hastada herhangi bir iz bırakmaz. Hasta operasyondan yaklaşık 1 ay sonra tamamen iyileşmiş ve normal kulaklara kavuşmuş olur.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI            Kepçe kulak estetiği fiyatları hakkında kesin bir rakamdan söz etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir