KEPÇE KULAK

KEPÇE KULAK

Kepçe kulak, genetik faktörlere bağlı olarak kişinin kulaklarının doğuştan büyük veya şekilsiz olması durumudur. Kişide çocukluğundan itibaren psikolojik sorun yaratan ve özellikle çevrenin alay konusu olmasına sebep olan kepçe kulak sorununun ameliyat ile giderilmesi mümkündür.

Eğer çocukta kepçe kulak sorunu varsa okula başlamadan bu sorunun ameliyatla ortadan kaldırılması en sağlıklısıdır. Çünkü ertelenen ameliyat sebebiyle çocuklar özellikle ergenlik döneminde psikolojik sorunlar yaşar. Bunu önlemek için 6 yaşından sonra her yaşta bu ameliyatın yapılması mümkün olmakla birlikte küçük yaşlarda yapılması tavsiye edilmektedir.

Kepçe kulak sorunu iki şekilde görülebilir. Bazı insanlarda kulak kepçesi olağandan çok daha büyük, kafa ve yüz ile orantısızdır. Bu durumda kulak kıkırdağının belli yerleri kesilip çıkarılarak kulak küçültülür ve kulağa yeni bir şekil verilerek sorun giderilir. Ancak bazen kulak kepçesi normal büyüklükte ancak kafatasına dik bir açıyla durur. Yelken kulak ta denilen bu sorunun giderilmesi için de kulağın arkasındaki bölgeden girilerek kulak yatırılır ve kafatası ile daha az açı oluşturacak hale getirilir.

Her iki tür kulak probleminin de basit bir estetik müdahale ile giderilmesi mümkündür. Operasyon kulak arkasındaki saçlı bölgeden açılan keşiden girilerek yapılır. Ameliyatın küçük yaştaki çocuklar ve stresli hastalar dışında lokal anestezi ile yapılması mümkündür. Ortalama 1 saatlik bir işlemdir. Ve bilinen herhangi bir riski yoktur. Ancak ameliyattan sonra hijyene dikkat edilmesi, antibiyotik kullanılması gerekir. İlk günlerde görülen kızarıklık ve şişlikler bir süre sonra kendiliğinden geçer. Saçlı deri altında kalan kesi izi estetik dikiş atıldığı için gözle görünmez.

Kepçe kulak sorunu için tek ve kesin çözüm estetik operasyondur. Böyle bir sorununuz varsa bir estetik uzmanı ile görüşerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Hakkında Estetik Hakkında

İlginizi Çekebilir

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ FİYATLARI            Kepçe kulak estetiği fiyatları hakkında kesin bir rakamdan söz etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir